ندای البرز
یکشنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۷:۲۵ 2018 Jul 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 16747
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۳
 •   
  اظهارات اعضای شورای اسلامی شهر الوند در جلسه پرسش و پاسخ:
  عضو شورای اسلامی شهر الوند عنوان کرد: شورایی که بودجه 60 میلیارد تومانی برای پروژه‌های عمرانی تصویب کرده چگونه بودجه ندارد که مشاور عمرانی بکارگیری کرده تا نظارت درستی به طرح‌های عمرانی داشته باشد.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، عالمی عضو شورای اسلامی شهر الوند در جلسه پرسش و پاسخ که در محل مسجد امام خمینی(ره) برگزار شد گفت : چه دلیلی دارد اشخاصی که به دنبال تفکیک زمین‌های خود هستند هر روز به فرمانداری رفت و آمد کرده و مسؤولان را تحت فشار بگذارند.

  وی ادامه داد: چرا آقایان به دنبال تفکیک زمین‌های علی‌آباد و احیای بافت فرسوده شهر نیستند.

  عالمی افزود: به طور کلی شهر الوند و نصرت‌آباد بیش از ۱۰۰ هکتار بافت فرسوده دارد که نیازمند بازآفرینی است و در این شرایط نیاز به الحاق زمین به محدوده خدماتی نیست.

  عضو شورای اسلامی شهر الوند بیان داشت: در داخل شهر خیابان‌ و زمین‌های زیادی وجود دارد که نیاز به بازگشایی و تفکیک دارند، اما مسؤولان فقط به فکر پیشرفت شمال شهر هستند.

  این مسؤول عنوان کرد: ارتباط دادن مشکلات بلوارفارابی دلیلی بر تخریب زمین‌های نمونه کشاورزی نیست و با وجود طرح جایگزین مصوب چه دلیلی دارد که بلوارمعلم را به پیچ نیرومحرکه و پل الغدیر متصل کنیم؟

  رئیس کمیسون مالی حقوقی شورای اسلامی شهر الوند ابراز داشت: ما با توسعه شهر مخالف نیستیم، اما در حال حاضر ضرورت و درخواستی برای وارد کردن زمین‌های موجود به محدود خدماتی وجود ندارد.

  وی خاطرنشان کرد: ما از همه دولت‌ها، شهرداران و شوراهای شهر گذشته تشکر می‌‌کنیم، اما دولت گذشته خدماتی همچون ساخت دو سوله ورزشی و بهره‌برداری از مسکن مهر را به مردم مستضعف ارائه کرد که از کمترین  فوائد آن این است که هم اکنون صاحب‌خانه‌ها به دنبال مستاجر هستند.

  در ادامه این جلسه دکترملایی نیز در سخنانی ضمن تشریح طرح جایگزین احداث مسیر کمربندی به پلی‌وینا  تصریح کرد: شورایی که بودجه ۶۰ میلیاردی تصویب کرده چگونه بودجه ندارد که مشاور عمرانی بکارگیری کند تا نظارت درستی به طرح‌های عمرانی داشته باشد.

  photo_2016-07-21_19-20-16

  دکتر ملایی یادآور شد:  چگونه امکان دارد زمین‌هایی که داخل طرح هستند توسط اداره راه و شهرسازی ۲۰ به ۸۰ تفکیک شوند، اما در شورای چهارم زمین‌های خارج از طرح ۳۰ به ۷۰ تفکیک شده که این اختلاف ۱۰ درصدی چیزی حدود ۱۰۰ قطعه زمین را شامل می‌شود.

  وی اضافه کرد: اختلاف ۱۰ درصدی سهم مالک و شهرداری چیزی حدود ۵۰ میلیارد تومان است که به جیب اربابان و سرمایه‌داران می‌رود و اگر لازم باشد اسامی جریانی که ما را تحت فشار قرار داده‌اند را افشاء خواهیم کرد.

  ملایی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: چگونه است که برخی مسؤولان تخلفات بزرگ موجود در بیمارستان رحیمیان را ندیده و حتی جریمه های حداقلی را برای آنان در نظر می گیرند، اما تخلفات کارگران و کشاورزان را کوچک نمی‌دانند.

  رئیس کمیسیون بهداشت شورای اسلامی شهر الوند بیان داشت: این چه نوع عدالت اجتماعی است که هیچ اقدامی برای پیشرفت جنوب شهر صورت نمی‌گیرد و هنوز طرح به تصویب نرسیده زمین‌های کشاورزی زیر کشت را تخریب می‌کنند.

  لازم به اشاره است، فرماندار شهرستان البرز و شهردار الوند نسبت به موضوعات بیان شده مطالبی را عنوان کردند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">