ندای البرز
جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۰:۰۸ 2018 Apr 23
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 16285
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۲
 •   
  افزايش بازيگري نيمه سخت سعودي، از ديد امريكا مطلوب است چرا كه تصور مي كنند توهم گرايش به امريكا براي مهار عربستان را در ذهن برخي سياسيون ايراني تقويت خواهد كرد.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، مهدی محمدی طی یادداشتی کانال شخصی خود نوشت: گسترش عملیات‌های تروریستی در جدار مرز ایران از حیث امنیتی کم اهمیت ولی به لحاظ سیاسی مهم است.

  از جنبه امنیتی، اشراف فرامرزی ایران به گروه های تروریستی، توان مهار در مبدا، نبود هرگونه زمینه اجتماعی درون ایران و سیطره کامل امنیتی درون مرزها، این تهدید را کم اهمیت می کند.

  اما از جنبه سیاسی اتفاقات مهمی در حال رخ دادن است:

  ١- نزدیکی عمیق سعودی و اسراییل، تحت اشراف و هدایت امریکا، موجب شده، صهیونیست ها یک شریک عملیاتی جدید پیدا کنند که زیرساخت تروریسم علیه ایران را فعال تر می کند و خرج آن را می دهد.

  ٢- افزایش بازیگری نیمه سخت سعودی، از دید امریکا مطلوب است چرا که تصور می کنند توهم گرایش به امریکا برای مهار عربستان را در ذهن برخی سیاسیون ایرانی تقویت خواهد کرد.

  ٣- تحت فشار قرارگرفتن داعش در عراق و سوریه، به طور طبیعی رویکرد “عملیات خارج از سرزمین خلافت” را تقویت کرده است گرچه داعش مستقل از سعودی علاقه ای به درگیر شدن با ایران ندارد.

  سرجمع بازیگر ظاهری ائتلاف سعودی- اسراییل است اما سادگی است کسی دست صحنه گردان امریکا را نبیند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">