ندای البرز
چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۲:۱۵ 2018 Feb 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 11834
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۰:۲۹
 •   
  کارشناس مسائل خانواده و رسانه:
  کارشناس مسائل خانواده و رسانه در همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی روستای حسن آبا گفت: مهمترین عامل پیشگیری از آسیب های اجتماعی، رفتار والدین در درون خانواده است.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت تحکیم بنیان خانواده با حضور جمعی از والدین و دانش آموزان روستای حسن آباد کلج برگزار شد.

  دراین برنامه که با هماهنگی کمیته امور بانوان فرمانداری شهرستان، بسیج جامعه زنان، اداره آموزش و پرورش، بخشداری مرکزی ، دهیاری حسن آباد و همچنین پایگاه های مقاومت بسیج مطهره و صدیقه طاهره حسن آباد و شهرک نصرت آباد برگزارگردید، پیشگیری از آسیب های اجتاعی تهدید کننده بنیان خانواده، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

  دکترسعید عزیزی در این همایش گفت: مهمترین عامل پیشگیری از آسیب های اجتماعی، رفتار والدین در درون خانواده است و افزود: والدین می توانند با تکیه بر آموزه های صحیح اسلام و با الهام گرفتن از آیات کلام الله مجید، سخنان پیامبر اعظم (ص)و ائمه معصومین (ع)، برای مواجهه با آسیب های اجتماعی استفاده کنند.

  وی رفتار صحیح والدین باتکیه بر الگوهای رفتاری و تربیتی ائمه معصومین (ع) را موثرترین عامل جذب فرزندان به دین دانست و ادامه داد: دین اسلام و تعالیم روح بخش آن برای تمام مراحل زندگی و مقاطع سنی، حتی قبل از ازدواج و تشکیل خانواده برنامه جامع و کاملی دارد.

  عزیزی توطئه های از پیش تعیین شده ی دشمنان اسلام، در راس آنان آمریکا، رژیم صهیونیستی، سرمایه داران صهیونیسم و محققان و پژوهشگران صهیونیسم جهانی را در خصوص آسیب رساندن به خانواده های کشورهای اسلامی، علی الخصوص ایران بسیار مؤثر دانست.

  دکتر عزیزی عنوان کرد: تمامی توطئه های از پیش تعیین شده ی دشمنان، در اتاق های فکر متعدد و برای ازهم پاشیدن نظام یک خانواده ی اسلامی ایرانی و بسیار حساب شده برنامه ریزی شده اند.

  وی با اشاره به سخن “رابرت مرداک” سرمایه دار رژیم صهیونیستی در خصوص فراینده ایجاد تزلزل عقیدتی و اخلاقی در بین مادران ایرانی، به تبیین روشهای مورد استفاده دشمن برای تأثیر گذاری در جامعه پرداخت و عنوان کرد: “رابرت مرداک”با تاسیس و راه اندازی شبکه ی فارسی وان و پخش سریال های متعدد ماهواره ایی، سعی در از بین بردن قبح افعال حرام دارد که متاسفانه در برخی از خانواده ها، برنامه های این شبکه در دراز مدت موفقیت آمیز بوده است.

  این استاد دانشگاه بیان داشت: آنها معتقدند، مادران جامعه ایرانی قادرند تا فرزندان متخصص، مؤمن و متعهدی را تربیت کنند که پشتوانه ی نظام اسلامی ایران باشند که به همین علت، سعی درخدشه دار کردن سلامت اعتقادی و دینی مادران و در ادامه، به فساد کشیدن آنان را دارند.

  دکتر عزیزی موثرترین راهکار مقابله با این آسیب بزرگ را تقویت باور و ایمان والدین نسبت به آموزه های دین دانست و پیشهاد کرد: بهتر است تا زوج های جوان، در راستای شناخت رفتارها و آداب زندگی مشترک، قبل از شروع زندگی  و برای آگاهی از رفتارهای ذاتی زن و مرد ، یک دوره ی چند روزه را  در مراکز مشاوره سپری کنند.

  عزیزی در خاتمه سخنان خود، توجه به سیره زندگانی پیشوایان دین و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی را ضامن بقا، تقویت و تحکیم بنیان خانواده ارزیابی تصریح کرد: توصیه ی بنده به ارگانها، سازمان های دولتی و مردم به ویژه نهاد هایی نظیر آموزش وپرورش و سازمان های همسو آن است که با نوجوانان وجوانان ارتباط داشته باشند، زیرا محور های ماموریت ذاتی آنان کار تربیتی است.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">