ندای البرز
یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ - - ساعت ۲۰:۳۵ 2018 Mar 24
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 10167
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۲
 •   
  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین:
  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین تصریح کرد: موکب استان قزوین در مسیر پیاده‌روی اربعین روزانه دو هزار نفر را پذیرایی می‌کند که به همین منظور 20 جوان برای نظافت و 18 نانوا برای پخت نان ایرانی در نظر گرفته شده است.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز،  سهرابعلی احمدی در جلسه ستاد عتبات عالیات شهرستان آبیک که شامگاه شنبه در سالن اجتماعات فرمانداری آبیک برگزار شد، اظهار کرد: تا ۹۰ سال قبر مطهر امام علی (ع) پنهان بود و قبر مطهر امام حسین (ع) سال‌های سال شخم زده می‌شد و دشمنان اسلام اجازه نمی‌دادند قبور مطهر این امام همام مورد زیارت عاشقان و مردم قرار گیرد.

  وی افزود: هر زمانی که مردم و دولت‌ها غفلت کردند استکبار حاکم شده و اگر حضرت زینب (س) نبود واقعه کربلا در تاریخ محو می‌شد.

  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین ادامه داد: در دوران شکوفایی و پیروزی انقلاب اسلامی و در زمان هشت سال دفاع مقدس نیز بانوان، مردان را پشتیبانی می‌کردند.

  احمدی ذکر امام حسین (ع)، زیارت این امام بزرگوار و حفظ شأن حرم مطهر ایشان را عبادت دانست و تصریح کرد: با توجه به سقوط صدام مخلوع پس از یک هزار و ۴۰۰ سال، حرم‌های اهل بیت (ع) به دست شیعیان افتاد و از کنترل و نفوذ دشمنان اهل بیت (ع) خارج شد.

  این مسئول افزود: با تشکیل ستاد بازسازی عتبات عالیات، نهادهای مردمی و ارگان‌ها حفظ حرم اهل بیت (ع) را بر عهده گرفتند و موقوفاتی در اختیار مسلمانان قرار گرفت تا از آن برای توسعه این اماکن استفاده کنند.

  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین ادامه داد: آثار و اسنادی وجود دارد که در حدود ۸۰۰ سال گذشته اماکن متبرکه عتبات عالیات از سوی ایرانیان مورد حمایت قرار گرفته است.

  وی مطرح کرد: برخی از اسناد یاد شده گواه بر مشارکت مردم قزوین در ۲۱۰ سال گذشته در امور اجرایی حرم دو طفلان مسلم دارد که اکنون پس از گذشت ده‌ها سال این مهم دوباره به مردم این استان رسیده است.

  احمدی حفظ شأن حرم اهل بیت (ع) را امری لازم، ضروری و واجب ذکر کرد و افزود: برای دستیابی به اهداف در نظر گرفته شده در این خصوص به تأمین بودجه از سوی دولت و مسئولان نیاز داریم و باید پای کار آمده و با حمایت خود، ستاد عتبات عالیات را فعال‌تر سازند چراکه دستگاه اهل بیت (ع) بوده و منافع شخصی در کار نیست.

  این مسئول، اربعین را مانور بین‌المللی و بزرگترین تجمع شیعه در سراسر تاریخ ذکر کرد و افزود: با وجود اینکه عراقی‌ها از دیرباز این سنت حسنه را انجام می‌دادند اما ایرانیان نیز این سنت را حمایت و در آن شرکت کردند که هر ساله در اربعین حسینی شاهد حضور عاشقان بسیاری در کربلای معلا هستیم.

  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین ادامه داد: داعش قصد دارد با به خاک و خون کشیدن مردم در شهرهای کاظمین و بغداد به کربلا نفوذ کرده و سپس به مشهد مقدس بیاید که نباید غفلت کنیم و باید همواره در حفظ امنیت حرم اهل بیت (ع) پای کار باشیم.

  احمدی اذعان کرد: شیعیان باید علاوه بر حفظ حرم‌های مطهر اهل بیت (ع)، از نظر امنیت و ساخت‌و‌ساز گام‌های مؤثری بردارند.

  این مسئول از هدایت نذورات اربعین در یک مسیر و وجود وحدت رویه برای مراسم اربعین حسینی از سوی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین خبر داد و گفت: پذیرایی زائران از مسیر کاظمین به سمت دو طفلان مسلم و کربلا بر عهده ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین است که به این منظور درمانگاهی متشکل از ۱۸ پزشک خانم و آقا راه‌اندازی می‌شود.

  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین تصریح کرد: همچنین موکب استان قزوین در این مسیر، روزانه دو هزار نفر را پذیرایی می‌کند که به همین منظور ۲۰ جوان برای نظافت و ۱۸ نانوا برای پخت نان ایرانی در نظر گرفته شده است.

  احمدی افزود: عموم مردم می‌توانند برای اربعین حسینی کمک‌های خود را به شماره حساب ۱۰۴۰ حساب بانک ملی واریز کنند؛ مبالغ پرداختی مردم هر استان به ستاد عتبات عالیات همان استان واریز می‌شود.

  وی ادامه داد: تدارکات و پشتیبانی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین از امروز در کربلا مستقر می‌شود و تا سه روز پس از مراسم اربعین حسینی به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان قزوین خاطرنشان کرد: از مردم درخواست می‌شود نسبت به کمک‌های مادی خود از امروز تا پنج‌شنبه هفته جاری اقدام کنند چراکه از شنبه هفته آینده مرزها بسته شده و اجازه ورود و خروج به خودروها در مرز داده نمی‌شود.

  احمدی با بیان اینکه برای زائران اربعین حسینی نیز تدابیر امنیتی لازم اندیشیده شده است،‌ افزود: امنیت موجود در کشور را مرهون وجود مبارک اهل بیت (ع) و سپس شهدا هستیم که می‌طلبد با حفظ حرم اهل بیت (ع) در مسیر این بزرگواران و راهنمایی‌های مقام معظم رهبری حرکت کنیم.

  منبع: فارس قزوین

  انتهای پیام/

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">