ندای البرز
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - - ساعت ۱۸:۰۳ 2018 Mar 17
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 26025
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
 •   
  نشست خبری رییس دادگستری شهرستان البرز(بخش اول)
  رئیس دادگستری شهرستان البرز با طرح این سوال که چرا باید برخی از مدیران که توان اقتصادی ندارند پا بر جا باشند اضافه کرد: این گروه از مدیران تلاش برخی از مدیران دانش آموخته و توانمند اقتصادی را خنثی می‌کنند.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی ندای البرز، ابوالفضل محبی در نشست خبری که با اهالی رسانه برگزار شد، با اشاره به اینکه شهرستان البرز همچون دیگر شهرستان و استان‌های کشور از آسیب‌های اجتماعی مصون نمی‌باشد اظهار کرد: دادگستری شهرستان البرز تمام تلاش خود را می‌کند تا این آسیب‌ها به حد نصاب خود برسد.
  وی افزود: یکی از راههای اصلی برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی داشتن برنامه‌ریزی دقیق می‌باشد که این موضوع ملزم به اطلاعات دقیق هست چرا که وقتی اطلاعات غلط باشد افراد راه را اشتباه می‌روند.
  رئیس دادگستری شهرستان البرز عنوان کرد: طلاق، اعتیاد، آسیب‌های فضاهای مجازی، مشکلات و آسیب‌های کارگری و کارفرمایی، مفاسد اقتصادی از جمله آسیب‌های اجتماعی می‌باشد که برای رفع آنها بدون برنامه ریزی دقیق راه به جایی ندارد.
  این مسئول با ابراز تأسف به اینکه برخی از مدیران و مسئولان از مفهوم اقتصاد تعریف درستی نداشته، ادامه داد: عدم شناخت مدیران از اقتصاد، ساختار اقتصادی کشور را متزلزل کرده است و دادگستری شهرستان البرز در تلاش است اقدامات موثری در زمینه اقتصاد انجام بدهد.
  دکتر محبی عنوان کرد: دادگستری شهرستان البرز در تلاش است تا از درون خود اقتصاد با توجه به اختیارات دادگستری به شرکت‌های صنعتی کمک شود چرا که وقتی اقتصاد کشوری بیمار باشد مشکلات عدیده‌ای برای افراد جامعه پیش خواهد آمد به طوری که بحث نظارت بر نهادهای اجرایی، اقتصادی و غیره بایستی جدی‌تر صورت بگیرد.
  وی با اشاره به اینکه نظام تشویق در کشور بسیار ضعیف است، گفت: در ایران نه مسئولانی که جهادی وار تلاش می‌کنند در شأن خود تشویق ‌می‌شوند و نه نسبت به مدیرانی که تخدی می‌کنند برخورد جدی صورت می‌گیرد.
  رئیس دادگستری شهرستان البرز با بیان اینکه در ایران قوانینی وجود دارد که می‌توان در حوزه‌های تولید ورود کرد، بیان کرد: ما از تولیدکنندگان حمایت می‌کنیم نه از ضد تولیدکنندگان و با افرادی که چرخه اقتصاد و تولید را فلج کرده‌اند برخورد جدی می‌کنیم.
  این مسئول با اشاره به مشکلات برخی تولید کنندگان خاطرنشان کرد: مدیر نماهایی در چرخه تولید وجود دارند که با بررسی‌های انجام شده به این نتیجه رسیده‌ایم که این مدیران تولید کننده نیستند بلکه ضد تولید کننده هستند اما چون به اشخاصی وصل هستند بر سر کار آمده‌اند و دادگستری شهرستان البرز در صدد هست تا با این اشخاص و افراد برخورد قانونی انجام دهد.
  دکتر محبی با بیان اینکه قصد ما از معرفی مدیران نالایق حاشیه سازی نیست بلکه شفاف سازی کارکرد نهادها و مدیران است اذعان کرد: ما از تولیدکنندگان حمایت می‌کنیم نه از ضد تولیدکنندگان و افراد و نهادهایی که بر مسند مسئولیت نشسته‌اند باید توانایی انجام مسئولیت خود را داشته باشند در غیر این صورت باید مسئولیت قبول نکنند.
  وی یادآور شد: امروز هر کسی که در عرصه تولید و اقتصاد کار مثمری انجام می‌دهد کارش حکم جهاد را خواهد داشت چرا که امروزه جنگ اقتصادی جنگی است که دشمن بر علیه نظام و ملت به راه انداخته است.
  رئیس دادگستری شهرستان البرز تصریح کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور اکثر مسئولان تعریف و شناخت درستی از اقتصاد مقاومتی نداشته به طوری که برخی از مسئولان تصور می‌کنند اقتصاد مقاومتی یعنی بسته شدن شاه‌راههای ارتباط اقتصادی با کشورهای دیگر که این تعریف درستی از اقتصاد مقاومتی نیست.
  این مسئول با طرح این سوال که چرا باید برخی از مدیران که توان اقتصادی ندارند پا بر جا باشند اضافه کرد: این گروه از مدیران تلاش برخی از مدیران دانش آموخته و توانمند اقتصادی را خنثی می‌کنند.
  دکتر محبی تصریح کرد: نهادهای اجرایی که به مدیران پروانه تولید می‌دهند باید دقت بسیاری در این زمینه کرده تا پروانه را به مدیران لایق بدهند.
  وی با بیان اینکه سیستم قضایی در خیلی از موارد دست و پایش بسته است و زمانی به مشکل اشخاص ورود می‌کند که کار از کار گذشته است گفت: این محدودیت‌های قانونی سبب شده است که گاهی نتوان کار تاثیر گذاری به ویژه در حوزه خانواده انجام داد.
  رئیس دادگستری شهرستان البرز با گلایه از شبهه سازی علیه قوه قضاییه افزود: اعتماد مردم تنها سرمایه قوه قضاییه است، شفاف‌سازی و اطلاع رسانی به مردم و آگاهی مردم باعث می‌شود که مردم از وظایف دادگستری با خبر شده و بدانند تا در چه جاهایی دخول کرده و در چه جاهایی حق ورود ندارند و این موضوع از شبهه سازی مردم جلوگیری می‌کند.
  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">