ندای البرز
پنج شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۹:۳۰ 2018 Feb 25
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 18375
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۲
 •   
  شهردار الوند:
  شهردار الوند در جلسه شورای اداری شهرستان البرز گفت: شهرداری‌ها در توسعه پایدار شهری نقش بسزایی دارند، اما پس از گذشت 37 سال از انقلاب اسلامی موازی‌کاری دستگاه‌های اجرایی با شهردای قابل قبول نیست.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، یدالله لطفی شهردار الوند در جلسه شورای اداری شهرستان البرز که با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، نبود تعادل منطقی بین درآمد و هزینه‌ شهرداری‌ها، عدم وجود منابع درآمدی پایدار و عدم مدیریت واحد شهری را از جمله مهمترین مشکلات شهرداری‌ها دانست.

  لطفی گفت: باید با اصلاح قانون شوراها و ساختار دورن سازمانی شهردای‌ها نسبت به رفع مشکلات بیان شده اقدام کرد.

  وی افزود: شهرداری‌ها در توسعه پایدار شهری نقش بسزایی دارند، اما پس از گذشت ۳۷ سال از انقلاب اسلامی موازی‌کاری دستگاه‌های اجرایی با شهردای قابل قبول نیست.

  لطفی ادامه داد: نباید بودجه اندک شهرداری‌ها فدای بی‌برنامگی سایر دستگاه‌ها شود که رفع این مشکل نیازمند برنامه‌ریزی دقیق در این بخش است.

  شهردار الوند در ادامه رکود صنعت و بیکاری را از جمله مهمترین مشکلات موجود در شهر صنعتی البرز و الوند دانست و عنوان کرد: باید برای رونق صنعت و اشتغال پایدار نسخه شفابخش و مؤثری پیچیده شود.

  منتخب شورای اسلامی شهر الوند با بیان اینکه رفع مشکل تصفیه خانه شهر صنعتی البرز نیازمند توجه ویژه دولت است اظهار داشت:  با تزریق فاضلاب خانگی شهرهای بیدستان و نصرت‌آباد به تصفیه خانه شهر صنعتی البرز، مشکلات زیست محیطی و بهداشتی نگران کننده‌ای بوجود آمده است.

  عضو شورای اداری شهرستان البرز اضافه کرد: برای ایجاد شرایط مطلوب در این تصفیه خانه بزرگ، رفع مشکلات مربوط به پسماندهای عفونی و استفاده از پساب موجود برای مصارف کشاورزی به ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

  شهردار الوند با اشاره به موضوع موقوفه بودن برخی از اراضی موجود در شهرصنعتی البرز و الوند اظهار داشت: موقوفه تا کنون خیرات زیادی همچون ساخت مرکز دیالیز را به همراه داشته است، اما با مدیریت بهینه امیدواری مردم برای رفع مشکلات ملکی موجود در این زمینه بیشتر خواهد شد.

  لطفی در خاتمه اجرای ۳۲ کیلومتر کمربندی و ۶۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی را ازجمله برنامه‌های آتی شهرداری الوند عنوان کرد و گفت: نجابت و بزرگی مردم الوند می‌طلبد که مسؤولان با حمایت‌های خود اجرای  پروژه‌های بزرگتری را در این شهر رقم بزنند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">