ندای البرز
یکشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۶ - - ساعت ۰۳:۱۷ 2018 Feb 18
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 23588
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
 •   
  نشست خبری مشترک دو بازیگر سینما در تالار شهر الوند؛
  الیکا عبدالرزاقی با اشاره به اینکه در حال حاضر تنها از افراد مستعد در پایتخت استفاده می‌شود گفت: نباید استعداد یابی از جوانان را تنها محدود به تهران کرد بلکه بسیاری از افراد در خارج از پایتخت نیز مستعد کارهای هنری هستند.
  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای البرز به نقل از ایسنا منطقه قزوین، الیکا عبدالرزاقی بازیگر سینما و تلویزیون در نشست مشترک مطبوعاتی دو بازیگر سینما با اصحاب رسانه که ظهر امروز در تالار شهر الوند برگزارشد، اظهار کرد: برگزاری دوره‌های آموزش بازیگری در شهرهای مختلف سبب می‌شود تا استعداد و توانمندی‌های افراد در دیگر شهرها نیز شناسایی شود.

  وی افزود: آنچه که موجب تفاوت در شهرستان البرز نسبت به پایتخت شده است کمبود بعضی امکانات صحنه‌ای است که البته در خصوص استعداد و توانمندی هیچ تفاوتی وجود ندارد.

  عبدالرزاقی ادامه داد: آنچه که در این دوره‌های آموزشی وجود دارد شناسایی و استفاده از ظرفیت‌های کودکان و جوانانی است که در این دوره‌ها حاضر شدند.

  این بازیگر سینما و تلویزیون اضافه کرد: نمی‌توان انتظار داشت که همه افراد حاضر در این دوره‌ها به عرصه سینما و تلویزیون راه پیدا کنند و این تضمین نیز وجود ندارد اما برای استفاده از ظرفیت آن‌ها تلاش می‌شود.

  عبدالرزاقی یادآور شد: ما قطعاً از افراد مستعد و توانمند حمایت خواهیم کرد و از ظرفیت افراد با توانمندی کمتر نیز بهره خواهیم برد که البته برای آن‌ها نیز رزومه خوبی خواهد بود.

  کارگاه‌های آموزشی سبب ایجاد انگیزه برای تعلیم دهنده می‌شود

  رحیم نوروزی بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه تدریس در کارگاه‌های آموزش برای تعلیم دهنده احساس امید به زندگی و انگیزه ایجاد می‌کند اظهار کرد: آموزش در این کارگاه‌ها سبب می‌شود تا خستگی زیاد ناشی از کار برای بازیگر از بین رود.

  وی افزود: آنچه که مردم از بازیگری تصور می‌کنند متفاوت با اصل موضوع است چرا که بازیگری به معنای دریچه‌ای جهت ورود به ادبیات و فلسفه است.

  وی ادامه داد: ما در کارگاه‌های آموزشی به دنبال تربیت کردن بازیگر نیستیم بلکه به دنبال آن خواهیم بود تا دریچه‌ای جهت ورود افراد مستعد به ذهنیتی جدید گشوده شود.

  نوروزی با تأکید بر اینکه باید با شیوه دیگری نسبت به سینما و تلویزیون نگاه کرد، گفت: ورود به عرصه بازیگری خودشناسی را نیز به همراه خواهد داشت.

  وی اضافه کرد: نمی‌‌توان برای استعداد هنرحویان در کارگاه‌ها نسبیت تعریف کرد چرا که هرکسی می‌تواند به عرصه بازیگری وارد شود و این با استفاده از بهره‌گیری از هوش و توانمندی افراد محقق خواهد شد.

  نوروزی با اشاره به اینکه بعضی به بازیگری تنها به دلیلی مشهور شدن علاقه‌مند هستند گفت: نقطه‌گذاری و مرزبندی در این زمینه، کار بسیار غلطی است.

  نخستین کارگاه آموزشی بازیگری در استان

  جمشید سهرابی زاده تهیه کننده سینما و تلویزیون اظهار کرد: یک آموزشگاه آزاد سینمایی با مدیریت الیکا عبدالزاقی و امین زندگانی از یک ماه پیش تبلیغات خود را در سطح قزوین آغاز کرد.

  وی افزود: ۷۳۰ نفر به منظور ثبت نام مراجعه و در نهایت ۱۳۰ نفر از مراجعه کنندگان منجر به عقد قرارداد شد.

  سهرابی زاده خاطر نشان کرد: برای نخستین بار چنین اقدامی در سطح استان قوین صورت گرفته است و در تلاش هستیم تا خروجی مناسبی نیز داشته باشیم.

  انتهای پیام

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">