ندای البرز
شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۶:۵۵ 2018 Jul 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 12660
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۸
 •   
  ندای البرز گزارش می دهد:
  این روزها قیمت هر کیلو پیاز در شهرستان البرز به مرز ۵ هزار تومان رسیده و گوی سبقت را از موز اعیانی ربوده و مشخص نیست که مردم به کدامین گناه محکوم به خرید پیاز 5 هزار تومانی هستند!

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، دیگر برای مردم کشورمان عادی شده که هرچند وقت یک بار، شاهد کمبود و گرانی یک محصول کشاورزی باشند، یک‌بار گوجه‌فرنگی، بار دیگر حبوبات و حالا پیاز، اما متاسفانه برخلاف سخنان برخی از مسئولان ارشد دولت، بازار پیاز هم با افزایش قیمت شدید مواجه شده است؟

  این در شرایطی است که این روزها قیمت هر کیلو پیاز در شهرستان البرز به مرز ۵ هزار تومان رسیده و گوی سبقت را از موز اعیانی ربوده است و انگار مسئولان مربوطه در سطوح مختلف؛ در هیاهوی انتخابات گم شده و فراموش کرده اند که مسئولیت تنظیم بازار برعهده کیست.

  سال جدید در پیش روست و شیب ملایم افزایش قیمت ها، به حدی بر مردمی که با یارانه احمدی نژادی زندگی می گذرانند فشار وارد می کند که بسیاری از سرپرستان خانوار به دلیل گرانی کالاها شرمنده اعضای خانواده هستند .

  البته مردم ما با ادبیاتی نظیر ارزانی قیمت گوجه در میوه فروشی محل سکونت مسئولان آشنا هستند، اما آیا واقعا پیاز کیلویی ۵ هزار تومان عادی است؟

  واقعا چه کسی باید بهای سیاست های غلط افرادی همچون عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت روحانی که طلبکارانه  مردم را مسئول تأمین هزینه جاده ها و راهداریها میداند ، پرداخت کند؟

  مردم کارگر نشین شهرستان البرز که امروز با مشکلاتی نظیر عدم پرداخت به موقع حقوق و مزایا، تعدیل واحد های تولیدی و صنعتی و اوضاع سخت معیشتی مبارزه میکنند، به کدامین گناه محکوم به خرید پیاز ۵ هزار تومانی هستند!

  از همه مهمتر، اتخاذ مواضع محافظه کارانه برخی مسئولان است که حتی در تریبونهای عمومی و مهم شهر، سخنی از مشکلات اساسی مردم به میان نمی آورند و بیان مشکلات را مصداق برهم خوردن همدلی و همزبانی ملت با دولتی میدانند که با مردم همراه نیست!

  به نظر میرسد، باید مسئولان خدوم دولت محترم که قرار بود ۱۰۰ روزه مشکلات اقتصادی کشور را مرتفع نمایند، کمی هم به میان مردم آمده و چشمه ایی از مصادیق شیرینی برجامی که قرار بود رفع مشکلات آب خوردن تا رونق اقتصادی را به همراه آورد؛ به مردم نشان بدهند.

  این روزها چشم مردم به دست دولت است تا بازار شب عید را با توجه به وعده و عیدهای پسابرجامی اش تنظیم کند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">