ندای البرز
دوشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - - ساعت ۰۰:۴۳ 2018 Mar 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 18572
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۲
 •   
  حجت‌الاسلام قوامی:
  حجت‌الاسلام قوامی گفت: برخی با تحلیل‌های غلط و اسرائیلی خود شأن حضرت عباس(ع) را که تابع محض امام زمان خود بود پایین آورده و عنوان می‌کنند در عاشوراء هم مذاکره کریدم، در صورتی که پس دادن اَمان‌نامه از سوی حضرت ابوالفضل(ع) نامش مذاکره نیست.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، حجت‌الاسلام سید محی‌الدین قوامی در جمع عزادارن حسینی شهر الوند با بیان اینکه باید در برابر دشمنان موضع مقتدارنه و مشخصی داشته باشیم گفت: وقتی دشمن چهره واقعی خود را نمایان می‌کند نمی‌شود در برابر او لبخند زد.

  قوامی ادامه داد: حضرت علی(ع) وقتی دشمنی افراد و عدم اصلاح آنان را تشخیص می‌دادند با آنها به ضرب شمشیر مقابله می‌کردند.

  وی با بیان اینکه امروز دشمن با لبخند به میدان آمده عنوان کرد: کسی که از دشمن دلهره دارد خود را در برابر او باخته و جسارت مقابله را از دست می‌دهد.

  حجت‌الاسلام قوامی بیان داشت: متأسفانه امروز برخی که برای انقلاب و نهضت اسلامی ملت ایران ذره‌ای مجاهدت و تلاش نکرده‌اند در برابر آمریکا کرنش می‌کند، زیرا نه تنها این افراد بلکه خانواده و بستگانشان نیز برای انقلاب خونی نداده، زندانی نرفته و سیلی نخورده‌اند، بلکه تنها از سفره انقلاب ارتزاق کرده و برده‌اند.

  این استاد اخلاق اضافه کرد: دشمنی که به هواپیمای مسافربری رحم نمی‌کند همانند همان دشمنی است که در کربلا به طفل شیرخواره رحم نکرد و اگر مطمئن باشد که کسی در برابر او تاب ایستادن ندارد بازهم این کار را تکرار خواهد کرد.

  قوامی اظهارداشت: پیامبر اسلام(ص) فرمودند که شیعیان واقعی ما در آخرالزمان می‌آیند، زیرا آنها ندیده ما را قبول دارند.

  وی اضافه کرد: امروز بسیاری از جوان‌های نسل جدید در راه اطاعت از فرمان ولی فقیه خون می‌دهند، زیرا مقام تولی و تبری را خوب تشخیص داده‌اند، اما برخی مسؤولان ما که در امنیت حاصله از خون شهداء به جایگاهی رسیده‌اند در نوع برخورد خود با دشمن خطا کرده و خود را می‌بازند.

  حجت‌الاسلام قوامی با بیان اینکه در معرض امتحان بزرگی قرار داریم ابراز داشت: امام خمینی(ره) خود را در معرض خطر و مصیبت قرارداد و با تزکیه نفس به مقامی رسید که آیت الله اراکی(ره) اذعان می‌کنند، اگر ایشان در کربلا حضور داشت حتماً جزء شهدای کربلا بود.

  این کارشناس مسائل دینی خاطرنشان کرد: اگر دیگر کشورها شخصیتی همچون امام داشتند تا قرن‌ها از فضائل و ویژگی‌های او استفاده و مقام وی را بزرگ می‌داشتند، اما امروز مشاهده می‌شود که برخی ویژگی‌های شاخص امام(ره) را رها کرده و در برابر دشمن سازش می‌کنند.

  وی تصریح کرد: برخی با تحلیل‌های غلط و اسرائیلی خود شأن حضرت عباس(ع) را که تابع محض امام زمان خود بود پایین آورده و عنوان می‌کنند در عاشوراء هم مذاکره کریدم، در صورتی که پس دادن اَمان‌نامه از سوی حضرت ابوالفضل(ع) نامش مذاکره نیست.

  قوامی  بیان داشت: عده‌ای بی‌بصیرت و کم معرفت عنوان می‌کنند که چرا باید در سوریه بجنگیم، درصورتی که حضرت علی(ع) فرمودند، اگر خلخال ازپای زن یهودی درآوردند و مردی در اینجا بشنود و آرزوی مرگ کند، حقّ دارد.

  این استاد اخلاق اضافه کرد: ما در جنگ تحمیلی از ۳۰ ملیت اسیر داشتیم و دشمنان هرچه توانستند انجام دادند تا انقلاب ما را از بین ببرند، اما چون امروز در برابر ولی فقیه و مجاهدت مدافعان حرم تاب ایستادن ندارند به دیپلماسی لبخند روی آورده‌اند.

  حجت‌الاسلام قوامی اضافه کرد: دشمن به دشمنی خود مشغول است، اما ما باید با بصیرت و آگاهی در میدان‌هایی همچون انتخابات‌ها حضور داشته باشیم  تا شخصی به واسطه عکس خود در دیار دارالمؤمنین رأی نیاورد.

  وی افزود: شیطان همواره به دنبال اشاعه ظلمت ناشی از گناه خود است  و اگر فرد فرد ما را تسخیر کند یکی از قله‌های اسلام را فتح کرده است.

  انتهای یپام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">