ندای البرز
یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۷:۰۸ 2018 Apr 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 16119
 • تعداد نظرات : ۱ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۱
 •   
  نوبت به یالیان رسید!
  امروز قبح تخریب طبیعت، مزارع و جنگل‌ها شکسته شده است و شب می‌خوابیم و به جای درختان سر به فلک کشیده با برج و بارو و یک طرح عمرانی از وسط مزاع کشاورزی روبه‌رو می‌شویم!

   پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، مرتضی مجاهد، “طبیعت را نابود می‌کنیم و کسی هم نیست که جلوی ما را بگیرد”  انگار این تکه کلام این روزهای زمین‌خواران، ویلاسازان و متولیان اجرای برخی پروژه‌های بظاهر عمرانی کاربردی عینی پیدا کرده است.

  امروز دیگر به ساده‌ترین بهانه درختان را از ریشه قطع کرده و اراضی کشاورزی را نابود می‌کنیم تا املاک خود را افزایش داده و جیب‌ خود یا برخی دیگر را پر از پول کنیم.

  مرغوبترین زمین‌های کشاورزی را تخریب می‌کنیم تا آپارتمان‌ها را افزایش بدهیم و بجای آن پارک می‌سازیم تا شاید  مرهمی باشد برآلامی که بر تن زمین بجا گذاشته‌ایم.

  امروز قبح تخریب طبیعت، مزارع و جنگل‌ها شکسته شده است و شب می‌خوابیم و به جای درختان سر به فلک کشیده با برج و بارو و یک طرح عمرانی از وسط مزاع کشاورزی روبه‌رو می‌شویم!

  دیروز اراضی همجوار کمربند سبز واقع در خیابان زکریای رازی شهرصنعتی البرز به بهانه‌های مختلف و با شائبه فراوان به کارگاه‌های صنعتی تبدیل شد و امروز جنگل یالیان هم در معرض خطر قراردارد.

  سش

  خطری هر چند کوچک که در خواب زمستانی نهادهای مسؤول، تخریبگران را بیشتر از پیش برای تخریب محیط زیست جریح  می‌کند و صد البته  که تخریبگران به همه جوانب و تبعات این اقدام آگاهند، اما چه کنیم که دست‌هایی در پشت پرده است و باید برخی را راضی نگه داشت.

  در روزهای اخیر که اجرای پروژه کمربندی غربی شهر الوند و موضوع از بین رفتن بهترین زمین های کشاورزی با انتقادات فراوانی روبرو است، صحنه دیگری در جنگل یالیان خود نمایی کرد که واقعا خواب بودن نهادهایی که نام حفاظت از محیط زیست را به یدک می‌کشند را بیشتر نمایان می‌کند.

   

  باسکول یالیان

  انگار پس از گذشت ۳۷ سال از عمر انقلاب اسلامی ایران، دستورات و رهنودهای مقام معظم رهبری هنوز به گوش ناشنوای برخی مدیران ناآشناست که فرمودند: «من تأکید میکنم اجازه ندهید به این جنگل‌ها دست‌درازی بشود؛ بخشهای مختلف کشور که مسئولیّتی در این زمینه دارند، از منابع طبیعی گرفته تا محیط زیست تا بقیّه‌ی دستگاه‌هایی که ارتباطی با این قضایا دارند، اجازه ندهند با بهانه‌های مختلف – از شهربازی درست کردن و جذب گردشگر و هتل‌داری و مانند اینها بگیرید تا مدرسه‌ی علمیّه و حوزه‌ی علمیّه؛ همه‌ی اینها بهانه‌هایی می‌شوند و شده تاکنون – که جنگل‌های ما دست بخورند، به آنها تعرّض بشود؛ به جنگل‌ها تعدّی بشود و تاکنون به جنگل تعدّی شده؛ جلویش را با استحکام کامل بگیرید».

  البته ایشان در سخنانی دیگر موضوع جرم انگاری تخریب محیط زیست را به مسؤولان قضایی گوشزد فرمودند که امروز باید به  این موضوع بیش از پیش توجه شود تا دیگر هیچ کسی به خود جرأت اجاره و حتی کوچکترین تعدی به منابع طبیعی  و محیط زیست را ندهد.

  باید دید مسؤولان امر چه پاسخی برای این اقدام دارند، توجیه یا تبصره!؟

  انتهای پیام

  یک نظر برای “شکسته شدن قبح تخریب مزارع و جنگل‌ها در الوند”

  1. علی اورنگ گفت:

   با سلام

   داغ دل تازه کردی نازنینا بیا کوچه تربیت دو ببین سوزی باشد بر دل نا آرامت

   مدتی است شهرداری درختهای ۲۰ ساله منطقه ۸ کوچه تربیت ۱و ۲ و ۳ را به حال خود رها کرده و آبیاری نمی کند تا خشک شوند و از شرشان راحت شود.

   داغ دل با که بگویم نازنیا

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">