ندای البرز
دوشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۵ - - ساعت ۰۰:۱۵ 2018 Feb 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 20880
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۰
 •   
  بانوی الوندی در جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی خوش درخشید
  ختمی عنوان می کند:برای نمونه کاری که به عنوان طرح برای جشنواره ارسال کردم از پارچه ایرانی استفاده کرده وطرح و برش هایی که بر روی پارچه انجام داده بودم طرح هایی ترکیبی بود که خلاقیت ذهنی خودم بود.

  به گزارش پایگاه خبری ندای البرز شهرستان البرز ،زهره ختمی بانوی هنرمند الوندی می باشد که در جشنواره مد ولباس اسلامی که در استان قزوین برگزار شده بود مقام دوم را در این جشنواره به دست آورد.
  این بانوی هنرمند ۳۷ ساله الوندی در مورد کارش می گوید:رشته تحصیلی من در دبیرستان علوم انسانی بود اما به خیاطی علاقه بسیاری داشتم وبرای فراگرفتن این رشته کلاس ودوره خاصی را نگذرانده ام بلکه از خواهر بزرگترم که خیاط بود اصول کار را فرا گرفتم.
  وی ادامه می دهد:در ابتدا کارم را با سفارش های کوچک و کارهای ساده خیاطی شروع کردم وبرای شروع کارم از یکی از اتاق های منزلم استفاده کردم تا هزینه اضافه بر اقتصاد خانواده وارد نکند.
  ختمی عنوان می کند:برای نمونه کاری که به عنوان طرح برای جشنواره ارسال کردم از پارچه ایرانی استفاده کرده وطرح و برش هایی که بر روی پارچه انجام داده بودم طرح هایی ترکیبی بود که خلاقیت ذهنی خودم بود.
  وی با اشاره به رنگ پارچه ای که برای جشنواره انتخاب کرده بود می گوید:رنگ لباسی که انتخاب کرده ام شاد بوده تا مورد پسند جوانها باشد.
  ختمی خاطر نشان می کند:طرحی که برای لباس جشنواره انتخاب کرده بودم بر اساس تجربه کاریم در دوخت و طراحی لباس های مجلسی بود که با ادغام چند طرح وبه وجود آوردن یک طرح جدید توانستم رتبه دوم در جشنواره مد و لباس اسلامی را کسب کنم.
  این هنرمند الوندی اضافه می کند :کیفیت جشنواره خوب بوده و علاوه بر استان قزوین استان های دیگر نیز شرکت داشته اند و طرح من از بین ۵۸ طرح بعنوان طرح دوم انتخاب شد.
  وی با اشاره به اینکه هنر خیاطی یکی از هنر های شغل زا می باشد می افزاید:اگر مسوولان بتوانند کسانی را در این رشته هنری مستعد هستند را شناسایی کرده وبا در اختیار قرار دادن امکانات اولیه فضای کاری را برای آنها فراهم بیاورند مسلما هم یک فرد را به یک شغل پر درآمد وا داشته و هم آن فرد می تواند با پیشرفت در کارهایش در آینده کار آفرینی کرده و برای افراد دیگر شهرستان شغل آفرینی کند.
  ختمی یاد آور می شود:من کار خود را از یک اتاق در خانه ام شروع کرده و از لباس های معمولی شروع کرده و الان به جایی رسیده ام که بیشتر سفارش لباس های مجلسی ونامزدی را حتی از تهران قبول می کنم و از در آمد شغلم نیز راضی هستم
  وی تصریح می کند:کار خیاطی را به صورت حرفه ای ۱۲ سال است که انجام می دهم و بعد از ازدواج کار خود را شروع کرده و همسرم یکی از مشوق های اصلی ام در پیشرفت کاری ام بوده و حمایت های ایشان برایم قابل تقدیر است.
  این هنرمند الوندی ادامه می دهد:در طراحی پارچه هایی که برای خیاطی قبول می کنم سعی می کنم که از طرح های پوشیده و اسلامی استفاده کرده و علاوه بر آن سعی می کنم طرح هایم جلوه و زیبایی های خاص خود را داشته باشد.

  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">