ندای البرز
چهارشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۶ - - ساعت ۰۳:۱۷ 2018 Feb 18
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 23516
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
 •   
  مدیر کتابخانه‌های عمومی شهرستان البرز:
  اکثر افراد جامعه به مطالعه نگاه تفننی داشته و باید تلاش شود که فرهنگ نیاز به مطالعه در جامعه نهادینه شود به طوری که مردم تشنه مطالعه باشند.

  سعید محمدخانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی ندای البرز، اظهارکرد: مطالعه یکی از نیازهای واجب جامعه امروزی است که باید جزء واجبات روزمره زندگی افراد باشد.
  وی بیان کرد: به یک همت اجتماعی برای بالا بردن سطح مطالعه در کشور نیاز است به طوری‌که بتوان عادت به مطالعه را در سطح جامعه نهادینه کرد و تمام افراد جامعه هر روز به مطالعه بپردازند.
  مدیر کتابخانه‌های شهرستان البرزعنوان کرد: برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان در ایام تابستان با همکاری اداره ارشاد و بخش خصوصی، کلاس‌های خطاطی، طراحی و سفالگری در کتابخانه‌های شهرستان البرز برگزار می‌شود.
  این مسئول ادامه داد: برای اوقات فراغت کودکان و نوجوانان کلاس‌های قصه‌گویی در محیط کتابخانه‌های الوند در نظر گرفته شده و تلاش بر این است که محیط‌های کتابخانه‌ها کاربردی‌تر باشد.
  محمدخانی اضافه کرد: یکی از رسالت‌های کتابخانه‌ها پرکردن اوقات فراغت تمام شهروندان اعم از نوجوانان و جوانان و دیگر اقشار جامعه می‌باشد که تلاش شده است شرایط کتابخانه‌ها به نحوی طراحی شود که مورد استفاده تمام اقشار قرار بگیرد.
  وی ادامه داد: باید تلاش شود که افراد جامعه برای پر کردن اوقات فراغت خود بیشتر به مطالعه روی بیاورند تا کمتر به سمت تفریحات ناسالم که موجب آسیب‌های جدی اجتماعی می‌شود گرایش پیدا کنند.
  مدیر کتابخانه‌های شهرستان البرز تصریح کرد: علاوه بر کتابخانه‌ها سایر دستگاهها و سازمان‌های نظارتی باید تلاش کرده که موجبات تفریح سالم در جامعه را فراهم کرده تا درصد آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا کند.
  این مسئول تشریح کرد: نزدیک به ۱۲هزار عضو فعال در کتابخانه‌های شهرستان البرز عضو هستند که به طور مستمر از کتابهای کتابخانه‌های این شهرستان استفاده می کنند.
  محمدخانی افزود: تلاش شده است کتابهایی که برای کتابخانه‌های عمومی شهرستان البرز در نظر گرفته می شود کتابهایی بوده که مورد استفاده تمام اقشار جامعه باشد و تمام افراد بتوانند از این کتابها استفاده کنند.
  وی گفت: متاسفانه اکثر افراد جامعه به مطالعه نگاه تفننی داشته و باید تلاش شود که فرهنگ نیاز به مطالعه در جامعه نهادینه شود به طوری که مردم تشنه مطالعه باشند.
  مدیر کتابخانه‌های شهرستان البرزعنوان کرد: مطالعه را باید از خانواده‌ها شروع کرده و پدران و مادران الگوی مناسبی برای ایجاد فرهنگ مطالعه در بین فرزندان می توانند باشند
  این مسئول ادامه داد: علاوه بر خانواده ، آموزش و پرورش، سازمان ارشاد، صدا و سیما و رسانه ها کمک شایانی در ترویج فرهنگ مطالعه در بین عموم جامعه دارند و در این زمینه باید گام‌های محکم‌تری برداشته شود.
  محمدخانی تاکید کرد: تلاش برای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه یک نوع سرمایه‌گذاری فرهنگی به حساب آمده و شاید در کوتاه مدت جواب ندهد اما تاثیرات آن در طولانی مدت مشهود خواهد بود.
  مدیر کتابخانه‌های شهرستان البرز بیان کرد: شبکه‌های اجتماعی را نمی‌توان جایگزین مناسبی برای مطالعه در نظر گرفت و این شبکه‌ها رقیبان سرسخت مطالعه هستند و در این راستا باید تلاش کرد که فرهنگ درست استفاده از شبکه‌های اجتماعی در بین مردم نهادینه شود.
  وی ادامه داد: تکنولوژی باید باعث پیشرفت افراد جامعه شود نه اینکه باعث آسیب‌های اجتماعی شود چنانکه شبکه‌های اجتماعی امروزه باعث کم رنگ شدن روابط خانواده‌ها و روابط اجتماعی شده است.
  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">