ندای البرز
دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ - - ساعت ۰۱:۴۶ 2018 Feb 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 21786
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹
 •   
  مديركل نوسازي مدارس استان قزوين مطرح کرد:
  مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان قزوين با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی‌ها برای سکونت 100 هزار نفر در شهرک مهرگان انجام شده است، افزود: برای این تعداد جمعیت، باید 57 مدرسه ساخته شود.
  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای البرز، عسگرعلی جوانبخت، صبح امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه که در مدرسه بهشتیان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: طبق نرم جهانی، ۲۰ درصد جمعیت هر منطقه‌ شهری نیازمند فضای آموزشی است.

  وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی‌ها از استقرار ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در شهرک مهرگان حکایت میکند، افزود: بنا بر نرم جهانی باید برای ۲۰ هزار نفر در این شهرک، فضای آموزشی تهیه شود.

  جوانبخت با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲ مدرسه در این شهرک تحویل داده شده و دو پروژه دیگر نیز در حال اتمام است، ادامه داد: این مدارس در حال حاضر به صورت دو شیفته ۸ هزار جمعیت دانش‌آموزی را تحت پوشش قرارداده است.

  وی عنوان کرد: در حال حاضر مشکل فضای آموزشی در شهرک مهرگان نداریم اما با استقرار کامل جمعیت در این شهرک، به صورت حتمی با بحران روبرو خواهیم شد.

  مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین بیان کرد: در حال حاضر برای هرکدام از شهرک‌های مسکن مهر در الوند، آبیک و تاکستان نیاز به ساخت دو مدرسه ۱۲ کلاسه دارم.

  این مسئول با بیان اینکه در حال حاضر با یک مشکلی جدی در شهرک‌های اقماری مانند محمودآباد نمونه، اقبالیه، ناصرآباد و بیدستان روبرو هستیم، تأکید کرد: برای این شهرک‌های اقماری نیاز به ساخت ۴ مدرسه ۱۲ کلاسه داریم.

  جوانبخت اضافه کرد: در سال تا سال ۸۲ میزان اعتبارات فصل آموزش در تملک دارایی ۲۲ درصد بود اما از سال ۸۲ تا ۹۲ به ۹ درصد کاهش یافت.

  در سال گذشته حدود ۲ و نیم میلیارد تومان از اعتبارات دولتی این اداره کل معادل ۱۰ درصد کل اعتبارات مصوب محقق شد و بیش از ۸ میلیارد تومان نیز از سوی خیرین مدرسه ساز استان تامین شد.

  وی عنوان کرد: از سال ۹۲ تا امروز با تلاشی که انجام شد به ۱۶ درصد رسیده  و امیدواریم بتوانیم این رقم را به همان رقم سال ۸۲ نزدیک کنیم.

  مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین گفت: در صورت تامین بودجه این آمادگی را داریم تا مدارس را در کمتر از سه ماه ساخته و تحویل اداره کل آموزش و پرورش بدهیم.

  وی در پایان با بیان اینکه ۳۰ درصد از فضای آموزشی در استان قزوین با کمک خیرین مدرسه ساز ساخته شده است، یادآور شد: از ۲۶ پروژه سال گذشته ۱۶ پروژه با مشارکت خیرین ساخته شده است.

  انتهای پیام

  مطالب مرتبط با موضوع :
  برچسب ها :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">