ندای البرز
پنج شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - - ساعت ۲۱:۱۴ 2018 Jan 23
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 23725
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
 •   
  مسئول آموزش جمعیت هلال احمر شهرستان البرز:
  طرح خادم یک طرح کشوری بوده که اختصار شده کلمات خانواده، آماده، در، مخاطرات می‌باشد که از زمستان سال ۹۵این طرح آغاز شده ویک‌سری از خانوارها را تحت آموزش قرار داده است.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی ندای البرز، رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان البرز، به مناسبت روز خبرنگار از دفتر پایگاه خبری ندای البرز و اصحاب رسانه این مجموعه بازدید به‌عمل آورد.
  در این دیدار حیدری، مسئول آموزش جمعیت هلال احمر شهرستان البرز اظهار کرد: آموزش‌های امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر به سه دسته تقسیم می‌شود.
  وی بیان کرد: آموزش‌های همگانی که جزء دسته اول بوده شامل دو مجموعه‌ آموزش امداد و نجات و آموزش کمکهای اولیه است که برای عموم مردم است.
  مسئول آموزش جمعیت هلال احمر شهرستان البرز عنوان کرد: آموزش‌های همگانی به سه صورت حضوری، نیمه حضوری و غیر حضوری تقسیم می‌شود.
  این کارشناس آموزش مطرح کرد: آموزش‌های عمومی هلال احمر بر دو بخش تقسیم شده که شامل آموزشهای عمومی امداد ونجات در دوره ۸۰ساعته است.
  وی با اشاره به دسته سوم آموزش های امداد و نجات خاطرنشان کرد: این دوره تخصصی بوده و به دو زیر مجموعه آموزش تخصصی نجات و آموزش تخصصی امداد تقسیم می‌شود که ویژه داوطلبان و امدادگران جمعیت هلال احمر می‌باشد.
  حیدری اذعان کرد: طرح خادم یک طرح کشوری بوده که اختصار شده کلمات خانواده، آماده، در، مخاطرات می‌باشد که از زمستان سال ۹۵این طرح آغاز شده ویک‌سری از خانوارها را تحت آموزش قرار داده است.
  مسئول آموزش جمعیت هلال احمر شهرستان البرز اضافه کرد: هدف از طرح خادم آماده سازی خانواده‌ها برای مقابله بهتر با خطرات و حوادثی است که هیچگاه خبر نمی‌کند.
  وی با اشاره به بعدهای مختلف طرح خادم تشریح کرد: هدف از اجرای این طرح جنبه پیشگیرانه و مقابله درست با حوادث است.
  حیدری سهمیه شهرستان البرز را در طرح خادم ۵۷۰خانوار دانست و گفت: در این طرح، تیم‌های آموزش که شامل دو داوطلب در هر تیم می‌باشد موظف بوده به درب منازل رجوع کرده و آموزش‌های لازم داده ‌شود.
  وی ادامه‌ داد: در طرح خادم هر تیم آموزشی موظف است ۵۰خانوار را تحت آموزش‌های این طرح قرار دهد.
  مسئول آموزش جمعیت هلال احمر شهرستان البرز تصریح کرد: در طرح خادم تیم‌های آموزش در دوازده نوبت وهرماه یک‌بار به منازل خانوارها رجوع کرده که تا به امروز هشتمین مراجعت تیم‌ها انجام شده‌است.
  این کارشناس آموزش جمعیت هلال‌احمرشهرستان البرز یادآور شد: طرح خادم سبب شده است افرادی که برای آموزش‌ کمکهای اولیه به هر دلیلی به سازمان هلال‌احمر رجوع نکرده‌اند، خود سازمان این وظیفه را برعهده گرفته است و به درب منازل خانوارها برای آموزش رجوع می‌کند.
  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">