ندای البرز
چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - - ساعت ۰۲:۵۳ 2018 Apr 21
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 16633
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۶
 •   
  معاون تربیت بدنی سپاه استان قزوین:
  معاون تربیت بدنی سپاه استان قزوین در حاشیه برگزاری مسابقات تکواندو قهرمانی بسیج که در شهر محمدیه برگزار شد گفت: 74 سوله ورزشی صالحین در سطح استان قزوین وجود دارد که 42 مورد آن به بهره‌برداری رسیده است.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، محمدرضا لشکری معاون تربیت بدنی سپاه استان قزوین در حاشیه برگزاری مسابقات تکواندو قهرمانی بسیج در مصاحبه با خبرنگار ندای البرز، اعتلای ورزش تکواندو و شناسایی افراد مستعد برای حضور در مسابقات کشوری بسیج را ازمهمترین اهداف برگزاری این مسابقات دانست.

  لشکری گفت: برگزاری این مسابقات به تمامی رده‌های تابعه بسیج و هیئت تکواندوی استان قزوین اطلاع‌رسانی شده و شرکت کنندگان عموماً از نخبگان این ورزش در رده کمربند قرمز و مشکی هستند.

  وی ادامه داد: ۵۲ ورزشکار از  شهرستان‌های البرز، آبیک، قزوین، تاکستان در این مسابقات شرکت کرده و به مدت یکروز به رقابت پرداختند.

  این مسئول عنوان کرد: برگزیدگان این مسابقات در اردوی آماده‌سازی بسیج استان که زیر نظر اساتید مجرب و کادر فنی برگزار خواهد شد شرکت می‌کنند تا امکان حضور مؤثرتری در مسابقات کشوری بسیج داشته باشند.

  لشکری بیان داشت: ۱۲ داور کار قضاوت این دوره از مسابقات را برعهده دارند و تمامی شرایط فنی لازم برای برگزاری رقابت‌ها رعایت شده است.

  معاون تربیت بدنی سپاه استان قزوین اظهارداشت: باید از ظرفیت‌ها موجود و نوجوانان با نشاط امروز در مسیر رشد مثبت و تعالی معنوی استفاده کرد.

  لشکری اضافه کرد: تربیت بدنی سپاه به نوعی معین اداره تربیت بدنی بوده و همواره در تلاش است تا با برگزاری کلاس‌های ورزشی و مسابقات قهرمانی به کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک کند.

  وی ادامه داد: یک استاد بیشتر از یک معلم با هنرجو و شاگرد خود در ارتباط است و می‌تواند تأثیر بسزایی را در شخصیت او داشته باشد که در کلاس‌های آموزشی بسیج، اساتید مجرب و متعهد وظیفه تربیت ورزشکارانی با اخلاق را برعهده دارند.

  این مسئول ابرازداشت: هدف ما از ورزش تنها تن‌پروری نیست، زیرا می‌توان با برجسته کردن سجایای اخلاقی و منش‌پهلوانی جوانان باخلاق و سلامتی را به جامعه تحویل داد.

  سرهنگ لشکری با اشاره به برنامه‌های تربیت بدنی سپاه استان قزوین برای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان عنوان کرد: ۵ پایگاه استعدادیابی ووشو در سطح استان قزوین تشکیل شده که به صورت کاملاً رایگان وظیفه شناسایی، غربالگری و آموزش هنرجویان مستعد را برعهده دارند.

  معاون تربیت بدنی سپاه صاحب الامر(عج) خاطرنشان کرد: هنرجویان منتخب پایگاه‌های استعدادیابی به نوعی بورسیه ورزشی سپاه شده و از امکانات آموزشی، اردوهای فرهنگی، ورزشی و رفاهی تا مرحله ورود به تیم ملی استفاده خواهند کرد.

  لشکری افزود: درحال حاضر ۵۰ نفر از خواهران و برادران مستعد رشته دومیدانی در سطح استان  شناسایی شده و در حال آموزش هستند که در المپیاد ورزشی پایگاه‌های استعدادیابی کشور شرکت خواهند نمود.

  وی ادامه داد: ۷۴ سوله ورزشی صالحین در سطح استان قزوین وجود دارد که ۴۲ مورد آن به بهره‌برداری رسیده و سوله‌های باقی مانده از پیشرفت عمرانی ۶۰ درصدی برخوردار هستند.

  این مسئول بیان داشت: این سالن‌ها ۵ برابر ظرفیت موجود در سالن‌های ورزشی اداره تربیت بدنی استان قزوین را تشکیل داده و عموم مردم می‌توانند از تمامی این سالن‌ها استفاده کنند.

  سرهنگ لشکری اضافه کرد: تربیت ورزشکارانی با اخلاق و سفیران فرهنگ و منش ایرانی برای حضور در میادین بین‌المللی از جمله مهمترین اولویت‌های بسیج برای آموزش نوجوانان مستعد بوده که تا کنون نیز نتایج مثبتی را به همراه داشته است.

  لازم به اشاره است؛ مسابقات قهرمانی تکواندو بسیج استان قزوین دیروز (سه شنبه) به میزبانی شهرستان البرز و در سالن ورزشی صالحین شهر محمدیه برگزار شد.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">