ندای البرز
سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۳:۴۱ 2018 Mar 18
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7447
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۷
 •   
  کارشناس بهداشت سلامت روان عنوان کرد:
  کارشناس بهداشت سلامت روان شبکه بهداشت البرز در کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی گفت: باید وجود مسائل و مشکلات در زندگی را یک امر طبیعی و حتی لازمه زندگی بشر بدانیم.

  کارگاه مهارتهای زندگی با حضور مسئولان و نمایندگان ادارات شهرستان البرز در سالن جلسات فرمانداری البرز برگزار شد.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، در این جلسه، فاطمه رسولی کیا کارشناس بهداشت سلامت روان شبکه بهداشت البرز با بیان اینکه باید وجود مسائل و مشکلات در زندگی را یک امر طبیعی و حتی لازمه زندگی بشر بدانیم عنوان کرد: بعضی از مردم این موضوع را امری غیرطبیعی می‌دانند و بنابراین در رویارویی با کوچکترین مشکلات، دچار ناراحتی و استرس می‌شوند.

  وی با اشاره به اینکه با وجود استرس و نگرانی نمی‌توان انتظار برخورد مناسب با مشکلات را داشت افزود: به دلیل وجود استرس و نگرانی های زیاد، افراد معمولا در مواجهه با مسائل حالت انفعالی دارند و حتی قادر به حل اصولی ساده‌ترین مسائل زندگی نیز نیستند که در نتیجه اغلب از حل مسائل طفره رفته و آنها را به تعویق می اندازند.

  رسولی کیا اذعان داشت: افرادی که مسائل و مشکلات را جزیی از زندگی روزمره خود می‌دانند، برای مواجهه با آنها نیز آمادگی داشته و با بروز هر مشکلی، بدون دغدغه و با فکری آرام، نسبت به حل آن اقدام می‌کنند.

  این کارشناس سلامت روان، توانایی تولید ایده‌های متعدد برای حل مسائل را بسیار با اهمیّت دانست و اضافه کرد: باید توجه داشت که هر چه تعداد ایده‌ها و راه‌حل‌های تولید شده بیشتر باشد، احتمال رسیدن به یک راه‌حل کارآمدتر، بیشتر خواهد بود.

  رسولی کیا با تأکید بر اینکه نباید در تولید و ارائه ایده برای حل مسائل خساست به خرج داد ابراز داشت: حتی اگر برخی از ایده‌ها غیرمنطقی و غیرعملی به نظر برسند، باید نسبت به آنها توجه لازم داشت زیرا، در برخی موارد همین ایده‌های به ظاهر غیرمنطقی و غیرعملی برای حل بعضی از مشکلات کارسازتر بوده و نتیجه بهتری می‌دهند.

  رسولی کیا گفت: برای کسب مهارت در هر زمینه‌ای، آموزش و تمرین مستمر لازم است و در زمینه کسب مهارت برای تولید ایده‌های متعدد نیز برخورداری از تفکر خلاق و تمرین تکنیکهای خلاقیت، به خصوص تکنیک بارش فکری می‌تواند بسیار راه‌گشا باشد.

  گفتنی است، تکنیک بارش فکری محصول نظریات آلکس آزبورن است alex Osborn که یکی از تکنیک های بسیار شناخته شده و قدرتمند در تفکر خلاق محسوب می شود .

  طوفان فکری یا بارش فکری (به انگلیسی: Brainstorming)‏ یک روش برای برانگیختن خلاقیت در یک گروه‌، یک ساختار یا یک اثر هنری است که برای تولید تعداد زیادی ایده در مورد یک مسأله یا موضوع به کار می‌رود. طوفان فکری یکی از بهترین روشها برای رسیدن به ایده های خلاقانه و خلاقیت در یک موضوع یا مسئله گروهی و حتی موضوعات و مسائل شخصی است.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">