ندای البرز
پنج شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - - ساعت ۱۱:۲۷ 2018 Feb 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 24723
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶
 •   
  دکتر محبی رئیس دادگستری شهرستان البرز:
  رئيس دادگستري شهرستان البرز از ورود 19 هزار پرونده به دادگستري شهرستان البرز خبرداد و چنين حجم پرونده را براي اين شهرستان با جمعيت 103 هزار نفري مناسب ندانست.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی ندای البرز، ابوالفضل محبی در جریان بازدید رئیس کل دادگستری استان قزوین از دادسرا و دادگستری شهرستان البرز بیان داشت: شهرستان البرز بالغ بر ۱۰۰ هزار جمعیت دارد.

  وی ادامه داد: اصلی ترین چالش این شهرستان بعد از آسیب های اجتماعی مربوط به حوزه تولید و صنعت است؛ مشکلاتی که با عنوان مشکلات کارگری یا شرکت ها مطرح می شود و پیوند ناگسستنی با معضلات اجتماعی این شهرستان دارد.

  رئیس دادگستری شهرستان البرز اضافه کرد: موضوع دیگر که خاص این شهرستان است بحث وقفیت عام بخشی از اراضی مرکزی و الوند است که چالش هایی را ایجاد کرده که البته با تلاش های مجموعه های مختلف وضعیت در یک ریل مشخص قرار گرفته و در حال حرکت است که امیدواریم، بتوانیم نتیجه مطلوبی را بگیریم.

  وی افزود: در هفت ماهه سال جاری نزدیک به ۱۹ هزار پرونده وارد دادگستری شهرستان البرز شده این در حالی است که این حجم پرونده مربوط به ۱۰۳ هزار و ۹۶۲ نفر جمعیت شهرستان است.

  محبی عنوان کرد: مقایسه ورودی پرونده و تعداد پرونده ها نشان از وضعیت نامناسبی دارد که باید دستگاه های فرهنگی در این زمینه تلاش کنند.

  وی توضیح داد: آسیب های اجتماعی، وضعیت شرکت ها، وضعیت جاده ها، معضلات محیط زیست و وضعیت وقف از چالش های این شهرستان است از این رو باید با برنامه هایی مانند کاهش آسیب ها، احیای حقوق عامه، افزایش نظارت عمومی مجموعه دادگستری و نهادهای عمومی، حفظ و تقویت شرکت ها، ارتقای امنیت عمومی، اهتمام در پیشگیری و کاهش جمعیت کیفری، مبارزه موثر با فساد ادرای، افزایش امنیت عمومی، توسعه صلح و سازش و افزایش آگاهی های عمومی برای ارتقای امنیت شهرستان در ابعاد مختلف گام برداریم.

  رئیس دادگستری شهرستان البرز خاطرنشان کرد: این شهرستان به واسطه داشتن مردمی از طبقه متوسط و ضعیف که به طور عمومی کارگر هستند، دارای وضعیت اقتصادی و معیشتی ضعیفی هستند که این مهم با تلاش و پیگیری دسته جمعی و وحدت مسئولان قابل جبران است تا بتوانیم در عرصه های مختلف خدمتی ارتقای کمی و کیفی را شاهد باشیم.

  وی تأکید کرد: مطالبه گری، انتقادپذیری، عنوان کردن دلسوزانه نقاط ضعف و پیگیری مستمر مسئولان می تواند به حل مشکلات مردم منجر شود.

  در ادامه امام جمعه شهر الوند عنوان کرد: اعتقاد دارم که سیستم قضایی جمهوری اسلامی ایران یک نهاد انقلابی است و جوشیده از متن انقلاب اسلامی و فقه اهل بیت (ع) است.

  حجت الاسلام علی طهماسبی یادآورشد: کار قضایی کار سختی است، قوه قضائیه در کنار سایر قوا خدمات شایانی را به نظام و انقلاب اسلامی ارائه کرده است و ما با تمام توان از سیستم قضایی به صورت کلی و از احکام قضایی که در راستای ایجاد امنیت و ثبات برای جامعه است، حمایت کرده ایم و باید هم حمایت کنیم.

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">