ندای البرز
چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ - - ساعت ۲۰:۳۹ 2018 Mar 24
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7499
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۴
 •   
  با حضور معاون عمرانی استاندار و مدیرکل اوقاف و امور خیریّه استان قزوین؛
  جلسه بررسی وضعیّت تبدیل به احسن موقوفات شهر صنعتی البرز با حضور حجت الاسلام نوروزی مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین ، مهندس حبیبی معاون امور عمرانی استانداری و مانی فر مدیر کل راه و شهرسازی قزوین در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان البرز برگزار شد.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، در این جلسه که حسن پور فرماندار البرز، حجت الاسلام طهماسبی امام جمعه و لطفی شهردار شهر الوند نیز حضور داشتند، موانع و مشکلات مربوط به روند تبدیل به احسن موقوفه الوند مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

  حجت‌الاسلام نوروزی مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان قزوین در این جلسه گفت: بر اساس اسناد موجود، ۴٫۵ دانگ از اراضی شهر صنعتی الوند وقفی است که متاسفانه در برهه‌ای از زمان، بدون توجه به مسائل موقوفه‌ای،  از سوی سازمانی‌ اقدام به واگذاری آنها شده و افرادی بدون اطلاع از موقوفه بودن این اراضی، اقدام به خریداری آنها کرده اند.

  نوروزی افزود: پس از اثبات اسناد موقوفه‌ای، این موضوع مورد اعتراض مالکان و ساکنان این اراضی قرار گرفت و پیگیری های متعددی در سطح ملی برای مرتفع شدن این مشکل صورت پذیرفت که در نهایت، مقرر شد تا با تبدیل به احسن این موقوفات، مشکل مالکان و ساکنان اراضی موقوفی برطرف شود و آنها می توانند با مراجعه به دفتر موقوفات شهرستان و تصفیه حساب، نسبت به دریافت سند شش دانگ ملک خود اقدام نمایند.

  منوچهر حبیبی معاون عمرانی استاندار قزوین نیز در طی سخنانی ضمن تقدیر از روند مناسب و منظم تبدیل به احسن موقوفات شهر الوند ابراز داشت: نزدیک به ۷۰ درصد مالکان واحد های موقوفی برای تبدیل اسناد خود مراجعه نموده اند که مراحل قانونی این کار با حضور کارشناسان مربوطه انجام شده است.

  وی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد موقوفات باقی مانده مربوط به مالکانی است که برای تبدیل اسناد خود مراجعه نکرده اند عنوان کرد: متقاضیان باقی مانده مدت یکسال فرصت دارند تا با مراجعه به دفتر موقوفه شهرستان البرز نسبت به تبدیل اسناد خود اقدام نمایند.

  معاون امور عمرانی استانداری ابراز داشت: درسایه همدلی و تعامل بین مسئولین کشور و استان، اقدام ارزشمندی از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه صورت گرفت که  با تعیین تکلیف وضعیّت ملکی بیش از ۴۰۰۰ هزار خانوار، نارضایتی های ایجاد شده به نشاط و رضایتمندی مبدل شد.

  این مقام مسئول ادامه داد : با تعیین وظایف هریک از سازمانها و نهادی های مرتبط با این موضوع، مراحل صدور اسناد مالکیتی؛ طی یک برنامه مدون صورت خواهد گرفت.

  فرماندار شهرستان البرز نیز در خاتمه این جلسه بیان داشت : بیش از ۸۵ درصد اقدامات اولیه لازم در رابطه با شناسایی اراضی مرتبط با معاوضه انجام شده و برای تبدیل اسناد موقوفی مشکل خاصی وجود ندارد.

  _MG_8419

  مهندس حسن پور ادامه داد: هرچند شاهد پیشرفت های خوبی در رابطه با تبدیل به احسن اراضی موقوفی شهر الوند هستیم؛ اما باید با همکاری و مساعدت مسئولان، تسریع بیشتری در این امر صورت گیرد.

  وی در خاتمه سخنان خود ضمن تقدیر از عملکرد سازمان اوقاف و امورخیریه استان قزوین ابراز امیدواری کرد تا با نظارت و مدیریت حجت الاسلام نوروزی؛ کام مردم شریف شهر الوند از شهد گوارای وقف شیرین شود.

  گفتنی است، قبل از برگزاری این جلسه، معاون عمرانی استاندار و حجت الاسلام نوروزی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین به همراه حسن پور فرماندار شهرستان البرز در محل موقوفه حاج حسین خزانه شهر الوند حاضر شده و از نزدیک در جریان نحوه رسیدگی به پرونده متقاضیان تبدیل اسناد موقوفه ایی قرار گرفتند.

   

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">