ندای البرز
پنج شنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۸:۵۱ 2018 Apr 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 8808
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ مهر ۱۳۹۴ - ۰۲:۲۰
 •   
  صنعتگر با سابقه کشور؛
  صنعتگر با سابقه کشور تصریح کرد:در صورتی که برای حل مشکلات موجود در عرصه صنعت اقدامی نکنیم؛ وضعیّت تولید نا خوشایند تر از امروز خواهد شد.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، استاندار قزوین از شرکت تولیدی بالین تک، سازنده انواع سیلندر خودروی ایرانی بازدید و با برگزاری جلسه ایی در جریان مشکلات موجود در این واحد تولیدی قرار گرفت.

  در این جلسه که مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان، مدیرکل امور اقتصادی استانداری، نماینده اداره کل اطلاعات استان، رئیس اتاق بازرگانی ، رئیس کانون کارفرمایان، دبیر شورای هماهنگی بانکهای استان قزوین و فرماندار شهرستان البرز نیز حضور داشتند، سید محمد حسین وزیری بزرگ مدیر عامل شرکت بالین تک ضمن عرض خیر مقدم به هیئت بازدید کننده گفت: همیشه از اینکه توانسته ام در کنار کار تولیدی و صنعتی، زمینه ایجاد اشتغال تعدادی از کارگران را فراهم کنم بسیار خرسند بودم؛ اما طی سالهای اخیر از اینکه اجباراً در مسیر تعدیل تعدادی از پرسنل و نان آوران خانواده قرار گرفته ایم احساس ناراحتی می کنم.

  وزیری افزود: ما در عرصه ایی فعالیت میکنیم که پرداخت صورتحساب های مربوط به حامل های انرژی، خللی در کار ما بوجود نمی آورد و تدابیر لازم برای پرداخت این هزینه ها اندیشیده شده است.

  وی ادامه داد: ما تاکنون به تأمین اجتماعی بدهی نداشته ایم و ماهیانه ۲۲۰ میلیون تومان حق بیمه پرداخت می کنیم.

  وزیری با اشاره به یکی ازمشکلات اساسی موجود در عرصه صنعت، تشریح کرد: در گذشته برای ساخت موتور خودرو، بیش از ۵۰ قطعه مورد نیاز را از شرکت های معتبر خریداری و مونتاز می کردیم؛ اما امروز به علّت موانع ایجاد شده از سوی سازمان تأمین اجتماعی قادر به ادامه فعالیّت نبوده و واحد مونتاژ خود را تعطیل کرده ایم.

  مدیر عامل شرکت بالین تک اضافه کرد: تأمین اجتماعی از قراردادهای ساخت و خرید، ۵درصد حق بیمه دریافت میکند و معافیّت از پرداخت این هزینه را منوط به دریافت مفاصاً حساب شرکت طرف قراداد نموده که علی رغم تکلیف قانونی در ارائه آن، به اشکال مختلف از صدور آن امتناع می کند.

  وزیری عنوان کرد: امروز بجای اینکه توان خود را صرف فعالیت های تولیدی نماییم؛به دنبال دریافت صورتحساب شرکت های طرف قرادادهستیم، در صورتی که بدهی شرکت طرف قرارداد ساخت یا خرید به بیمه، ارتباطی به ما ندارد و نباید به علّت عدم تعهد شخص ثالث، ما با مشکل مواجه شویم.

  این صنعتگر با سابقه تصریح کرد: در این کشور، گاهاً برای کار تولیدی تا ۳ مرتبه اقدام به دریافت حق بیمه کرده و قانون را به نفع خود تفسیر میکنند و ادامه داد: بیمه برای رفع مشکلات امروز خود بسیار سخت گیری نموده و به دنبال روزنه ایی برای دریافت پول از تولید کنندگان است.

  وزیری خاطر نشان کرد: در موارد مالی دیگر می توان برای احقاق حقوق خود به دستگاه قضایی مراجعه و با انجام مراحل دادرسی و کارشناسی موضوع را پیگیری کرد؛ اما در این موضوع؛ سازمان تأمین اجتماعی خود قاضی و مجریست و حتی در محاکم تجدید نظر هم این سازمان تأمین اجتماعی است که منافع خود را در نظر می گیرد.

  وی در خاتمه سخنان خود ، خرید دیون توسط بانکها را یکی از راه های حمایت از تولید کنندگان دانست و تأکید کرد: در صورتی که برای حل مشکلات موجود در عرصه صنعت اقدامی نکنیم؛ وضعیّت تولید نا خوشایند تر از امروز خواهد شد.

  استاندارقزوین نیز در ادامه این جلسه، راه به نتیجه رسیدن مشکلات اشاره شده را استفاده از پتانسیل موجود در انجمن های صنفی خودرو سازان دانست و افزود: امروز انجمن صنفی خودروسازان با کمیسیون صنعت مجلس شورای اسلامی ارتباط تنگاتنگی دارد و نشان داده که از قدرت خوبی نیز برخوردار است.

  مهندس روزبه عنوان کرد: نقاط ضعف و قوت قوانین وضع شده پس از ابلاغ و اجراء مشهود می شود که این قوانین مجدداً در کمیسیون های تخصصی مجلس اصلاح می شوند.

  وی ادامه داد: برا اساس قانون ابلاغ شده( قانون رفع موانع تولید) جلساتی در استاندای تشکیل و موضوعات مرتبط بررسی خواهند شد و تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا از فضای تقابل فاصله گرفته و به درک صحیحی از یکدیگر دست یابیم ، زیرا تأمین اجتماعی، بانک ها و تولید کنندگان هریک دارای اهمیّت و منافع خاص خود هستند که باید در فضای همدلی و همکاری مشکلات موجود را مطرح و راهکارهای لازم را برای برطرف نمودن آنها ارائه نمود.

  گفتنی است در این جلسه، آهنگریان رئیس کانون کارفرمایان و توکل مقدم دبیر شورای هماهنگی بانکهای استان قزوین نیز مطالبی را در تبیین مشکلات تولیدکنندگان با سازمان تأمین اجتماعی و بانکها ی استان ارائه نموده و بر لزوم برگزاری جلسه ایی مشترک برای مرتفع نمودن موانع موجود تأکید کردند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">