ندای البرز
دوشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۲:۵۱ 2018 Apr 21
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 11317
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۰
 •   
  دربهای بسته شوراء در مقابل مردم؛
  پس از آنکه دو تن از اعضای شورای اسلامی شهرخاکعلی به دلایلی از سوی وزارت کشور به تعلیق از عضویت در شورای شهر محکوم شدند، شورای اسلامی شهر خاکعلی به حد نصاب قانونی خود نرسیده و هم اکنون بیش از 2ماه تشکیل جلسه نداده است.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، در جوار شهرهای الوند و محمدیه، شهری وجود دارد که نام آن با خاک حاصلخیز و کشاورزی آمیخته است، شهری که زادگاه شهدای والامقامی همچون مصیب مرادی است و آوازه ی کار و تلاش مردمان انقلابی آن، شهره ی دشت قزوین است.

  اما خبر های واصله از این شهر خوشایند نیست، مردم در انتظار دستانی هستند که با همتی مضاعف و کاری جهادی به دنبال رفع مشکلات آنان باشند، دستانی که خود آنها را انتخاب و به نمایندگی برگزیده اند.

  نیازی به پرس و جو نیست، ظاهر شهر خود حکایتی کامل از مشکلات موجود است. مشکلاتی که حتی گوش شنوایی برای ارائه آنها وجود نداشته و کسی نیست تا آنها را پیگیری کند.

  از اوقافی بودن زمین ها، نبود مرکز درمانی و موانع موجود در کشاورزی که بگذریم، با درب های شورای اسلامی شهر مواجه می شویم که بر روی مردمی که آنرا انتخاب کرده اند بسته است و شهر بدون ناظران مردمی آن اداره می شود.

  منابع آگاه می گویند، پس از آنکه دو تن از اعضای شورای اسلامی شهرخاکعلی به دلایلی از سوی وزارت کشور به تعلیق از عضویت در شورای شهر محکوم شدند،  فرمانداری شهرستان برای جلوگیری از ایجاد وقفه در روند خدمت رسانی به مردم و اجرای احکام صادره، اعضای علی البدل انتخابی را برای حضور در جلسه شورای اسلامی شهر خاکعلی دعوت میکند که دو عضو علی البدل به دلیل آنچه که برخی، فشارهای وارده از سوی عده ایی سود جو میدانند، از حضور در جلسه شورا امتناع نموده  و استعفای خود را به فرمانداری اعلام می کنند.

  فرمانداری آبیک

  با ادامه موضوع، شورای اسلامی شهر خاکعلی به حد نصاب قانونی خود نرسیده و هم اکنون بیش از ۲ ماه تشکیل جلسه نداده است.

  این موضوع نظر ما را بیش از پیش  به خود جلب کرد و موجب شد تا برای پیگیری آن به سراغ یکی از اعضای شورای اسلامی شهر خاکعلی برویم.

  دکتر محمد یاوری راد عضو شورای اسلامی این شهر، ضمن تأیید موارد فوق گفت: جلسات متعددی با فرماندار محترم شهرستان، مدیرکل امور شهر و روستای استانداری و معاون عمرانی استاندار قزوین برگزار شده، اما تا کنون  اقدام مناسبی برای حل این مشکل بعمل نیامده است.

  343689

  وی ادامه داد: ۲ عضو تعلیق شده از سوی وزارت کشور، به دیوان عدالت اداری شکایت نموده و زمان رسیدگی به پرونده این افراد به آبان ماه سال آینده موکول شده  است که با ادامه این روند، تا زمان بررسی و اعلام حکم نهایی، بلاتکلیفی نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر همچنان ادامه خواهد داشت.

  البته  نارضایتی های مردم خود گواه بر این موضوع است که  شهرداری نیز بدون نظارت  شورای شهر  اداره می شود  و در فصل بارندگی، اجرای پروژه مهمی همچون اصلاح شبکه فاضلاب شهری با کندی مواجه است.

  همچنین شهردار وقت نیز که فعلاً شورایی را برای نظارت بر عملکرد خود در مقابل نمی بیند، اقدام به جابجایی مدیرانی همچون سرپرست قبلی شهرداری خاکعلی  نموده است.

  آنچه که برای همگان واضح و مبرهن است، شورایی که بنا به اصل هفتم  قانون اساسی باید پیگیر نارسایی های موجود بوده و با استفاده از خرد جمعی و ارائه راه حل های موجود، به پیشبرد سریع برنامه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی ، عمرانی، بهداشتی و آموزشی کمک نماید، امروز خود درگیر حواشی بسیاری است که در نهایت، متضرر اصلی آن مردم خواهند بود.

  به نظر میرسد مسئولان امر باید هرچه سریعتر نسبت به رسیدگی به وضع موجود اقدام نمایند تا موضوع مهمی همچون تصویب بودجه سال آینده شهرداری  و پروژه های موجود در سطح شهر، در حاله ایی از بلاتکلیفی باقی نماند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">