ندای البرز
دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۲:۱۲ 2018 Feb 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 16591
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۲
 •   
  شهردار الوند:
  یدالله لطفی در جمع روحانیون و معتمدین شهر ضمن ابراز ناخرسندی از برخی انتقادات موجود تصریح کرد: چرا کسی که قصد خدمت و کار کردن دارد باید اینگونه مؤاخذه شود، درصورتی که وظیفه خود را انجام دادم و برای کار کردن نمی‌جنگم.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، شب گذشته، یدالله لطفی در جمع روحانیون و معتمدین شهر به مرور تاریخچه تصویب و اجرای کمربندی‌های شهر الوند پرداخت و گفت: باید تشریح موضوعات و پروژه‌های عمرانی شهری به صورت ریز و دقیق ارائه شود، زیرا اطلاع رسانی دقیق می‌تواند مشارکت جدی مردم و حمایت روحانیون را به دنبال داشته باشد.

  لطفی ادامه داد: تخریب گذشتگان نشانه ضعف شخصیتی یک مدیر است و ما در اجرای این پروژه‌ها به هیچ عنوان گذشتگان را متهم نمی‌کنیم.

  وی ادامه داد: شهرالوند استحقاق زیادی برای پیشرفت و تأمین منابع اعتباری دارد و تا کنون نیز به دلائل مختلفی طرح‌های زیر بنایی و اساسی شهر اجرایی نشده که همین امر موجب عقب‌ماندگی شهر الوند نسبت به شهرهایی همچون محمدیه شده است.

  شهردار الوند بیان داشت: طرح تفصیلی و جامع شهر توسط شورای عالی مسکن و شهرسازی تصویب و ابلاغ شده و شهرداری در آن نقشی نداشته است که تصویب و ابلاغ این طرح (کمربندی ها) نیز قبل از شورای دوره اول و در سال ۱۳۶۸ صورت گرفته است.

  این مسؤول عنوان کرد: مسافت رینگ اصلی کمربندی شهر ۳۲ کیلومتر است که کمربندی جنوبی با ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار توسط  بسیج سازندگی استان قزوین اجراء خواهد شد و میدان امام علی(ع) را به جاده کمال‌آباد و شهر صنعتی البرز متصل خواهد نمود.

  منتخب شورای اسلامی شهر الوند بیان داشت: متأسفانه در گذشته و با وجود بودجه کافی، اقدامات زیر بنایی و اساسی شهر رها و به ساخت پروژ‌ه‌های متفرقه پرداخته شده؛ در صورتی که ساخت کمربندی‌های شهر در سال ۱۳۸۰ نیز نیمه کاره رها شده است.

  شهردار الوند اضافه کرد: برخی سفیدی پنبه و سیاهی قیر را انکار می‌کنند و امروز نیز شهرداران و شورای گذشته باید پاسخگو باشند که چرا اقدامات اساسی لازم در این شهر صورت نگرفته  و بجای آن پروژه‌های پرهزینه دیگر ساخته شده است.

  وی ضمن تشریح اجرای پروژه کمربندی شمالی اظهارداشت: از انتهای بلوارمعلم (میدان معلم) تا پیچ نیرومحرکه یک جاده دسترسی احداث خواهد شد که اصطلاحاً از آن به عنوان کمربندی یاد شده که این مسیر را بازگشایی خواهد کرد.

  لطفی توضیح داد: تملکات این زمین‌ها در سال ۱۳۷۸ توسط شهردار وقت (زارع نژاد) صورت گرفته و ۸۰ هکتار آن در سال ۱۳۹۱ توسط مسکن و شهرسازی استان قزوین و با توافق ۲۵درصدی با مالک تفکیک شده که این اقدام به تصویب و امضاء مسؤولان وقت جهاد کشاورزی نیز رسیده است.

  شهردار الوند در خصوص تفکیک ۸۰ هکتار از زمین‌های کشاوزی منتهی به پیچ نیرومحرکه (پشت منبع آب شهر صنعتی) توضیح داد: هیچ کس شجاعت تفکیک و افزودن زمین به محدوده خدماتی شهر را نداشته و شهرداری فقط می‌تواند در این خصوص پیشنهاد ارائه کند که تا کنون چنین اقدامی صورت نگرفته است.

  وی افزود: در خصوص این زمین‌ها اشاره شده که در صورت رضایت مالک و تصویب مراجع ذیصلاح؛ ۷۰ درصد از زمین‌ها به شهرداری و ۳۰ درصد از آن به مالک تعلق خواهد داشت که این موضوع نیز هم اکنون اجرایی نشده است.

  این مسؤول ضمن ابراز ناخرسندی از برخی انتقادات موجود تصریح کرد: چرا کسی که قصد خدمت و کار کردن دارد باید اینگونه مؤاخذه شود، درصورتی که بنده وظیفه دفاع از طرح ابلاغی شورای عالی شهرسازی را ندارم و وزرای مسؤول باید پاسخگوی اشتباهات و ایرادات طرح باشند.

  شهردار الوند ابراز داشت: من وظیفه خود را انجام دادم و برای کار کردن نمی‌جنگم، اما اگر کسی از بنده بازخواست کرد خواهم گفت که من خواستم اما معتمدین شهر اجرای آن را به صلاح ندانستند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">