ندای البرز
یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ - - ساعت ۱۸:۱۳ 2018 Mar 21
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 2417
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۷
 •   
  در نشست هم اندیشی و بررسی مشکلات ناحیه ی شهری نصرت آباد مطرح شد:
  ملایی عضو شورای اسلامی شهر گفت: اگر واقعاً اراده و عزم جمعی برای آبادانی نصرت آباد باشد، قطعاً شاهد بهبود اوضاع خواهیم بود که در غیر این صورت راهی به جز اندیشیدن به استقلال ناحیه ی شهری نصرت آباد نخواهد ماند.

  عصر دیروز، جلسه بررسی مشکلات ناحیه ی شهری نصرت آباد در محل ساختمان ناحیه شهری و با حضور اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر، سرپرست و مدیران شهرداری، نمایندگان شورای کشاورزی، دو تن از روحانیون و ائمه جماعات این ناحیه برگزار شد.
  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز ؛ مهندس حسنی رئیس شورای اسلامی شهر الوند از ادامه ی برگزاری منظّم این جلسات در آینده خبر داده و افزود: شعار آبادانی نصرت آباد جزء اصلی ترین شعارهای تمامی اعضای فعلی شورای شهر در زمان انتخابات بوده و هم اکنون زمان، زمان عمل به این شعار است.
  رئیس شورای اسلامی شهر الوند گفت:با اینکه بودجه سال ۹۴ در شوراء بسته شده و تمام بررسی ها به اتمام رسیده  ولی متمّم بودجه را فقط بخاطر اجرای پرو‍‍ژه پارک نصرت آباد نگهداشته ایم.
  حسنی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکل فاضلاب ناحیه ی شهری نصرت آباد اشاره کرده و ادامه داد: در حقیقت رفع مشکل فاضلاب از وظائف ذاتی اداره ی آب و فاضلاب است اما شورای شهر پیگیر حل مشکل  مردم شریف این ناحیه بوده و در این راستا جلسات متعددی با مسئولان اداره ی آب و فاضلاب و فرماندار شهرستان البرز برگزار نموده که بر اساس بر آوردهای صورت گرفته حل این معضل هزینه ای بالغ بر دو میلیارد و هشتصد میلیون تومان در پی خواهد داشت که شوراء و شهرداری حاضر به پرداخت ۳/۱ هزینه ی اجرای این پروژه می باشد.

  وی در پاسخ به اظهارات یکی از روحانیّون و ائمه جماعات حاضر در جلسه که از وضعیت امنیت اجتماعی و نبود پاسگاه انتظامی ابراز نگرانی کرد اظهار داشت: فضای مورد نیاز برای استقرار پاسگاه در  نصرت آباد فراهم شده و اگر فرماندهی انتظامی در این خصوص اقدام کند؛ شورای شهر و شهرداری نیز به موضوع ورود پیدا کرده و در خصوص اختصاص محل همکاری خواهد نمود.

  در ادامه این جلسه علیرضا خمسه عضو دیگری  شورای اسلامی شهر الوند نیز در سخنانی با اشاره به عدم وظیفه شورای شهر  در خصوص حل معضل فاضلاب نصرت آباد بیان داشت: شوراء رای حل موضوع پیشگام شده تا شاید متولّیان اصلی موضوع به این معضل حساس شده و اقدام عاجل و لازم را صورت دهند.

  خمسه در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد:در اهدای زمین برای ساخت مدرسه از سوی خیّرین ناحیه نصرت آباد،تعیین شرط در تملّک باعث ایجاد محدودیّت و مشکل در ساخت مدرسه توسط خیّرین مدرسه ساز خواهد شد و به موضوع مکان نامناسب آرامستان ناحیه شهری نصرت آباد و انتقال آن به حاشیه ی شهر پرداخت.

  دکتر ملایی دیگر عضو شورای اسلامی شهر، از عدم برخورداری ناحیه شهری نصرت آباد از فضاهای خدماتی انتقاد کرده و ادامه داد: اگر واقعاً اراده و عزم جمعی برای آبادانی نصرت آباد باشد، قطعاً شاهد بهبود اوضاع خواهیم بود که در غیر این صورت راهی به جز اندیشیدن به استقلال ناحیه ی شهری نصرت آباد نخواهد ماند تا شاید بتواند با جدا شدن از شهر الوند و تبدیل شدن به شهرهایی مانند شریفیه و امثال آن از امکانات و خدمات لازم بهره مند گردد.

  در ادامه ی این جلسه مهندس اکبر امامی سرپرست شهرداری الوند اعلام کرد: عدم پیگیری و اجرای مصوّبات جلساتی از این دست توجیه ناپذیر است و مدیریت ناحیه شهری نصرت آباد وظیفه دارد مصوّبات این جلسات را تا اجرای نهایی و تحقق عملی و واقعی پیگیری نماید.

  وی در ادامه افزود: به منظور افزایش نظارت بر رفت و روب این ناحیه، در قرارداد جدید با پیمانکار، نظارت بر اجرای دقیق موضوع قرارداد به مدیریت ناحیه واگذار شده که این امر گامی رو به جلو محسوب شده و با این تفویض اختیار قطعاً شاهد انجام خدمات شهری دقیق تر در ناحیه شهری نصرت آباد خواهیم بود.

  سرپرست شهرداری الوند در ادامه ی اظهارات خودخاطر نشان شد: زمان بندی مناسب در اجرای مصوّبات باعث میشود حساسیّت در اجرایی شدن مصوّبات بالا رفته و در زمان تعیین شده نتیجه ی مطلوب حاصل شود.

  در حاشیه ی این جلسه تنی چند تن از نمایندگان و معتمدین مردمی حاضر در جلسه با تقدیم درخواستی به رئیس شورای اسلامی که ذیل آن را تعدادی از اهالی و ساکنین نصرت آباد امضا کرده بودند، تقاضای پیگیری مستقل شدن ناحیه شهری نصرت آباد و ارتقاء این ناحیه به شهر را داشتند.
  گفتنی است در این جلسه هفت نفر از اعضای شورای اسلامی شهر الوند آقایان حسنی، قلیزاده، جهانی، خمسه، ملائی، رفائی نژاد و عالمی حضور داشتند.

  لازم به یادآوری است اکبر امامی خضری درمورخه ۱۹/۱۱/۹۳ به عنوان سرپرست شهرداری الوند منصوب شده و شورای اسلامی شهر الوند از تاریخ مورد اشاره، در حال بررسی و تعیین شهردار الوند بوده و تاکنون به نتیجه واحدی نرسیده است.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">