ندای البرز
پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۷:۵۲ 2018 Mar 21
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 17801
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۷
 •   
  اخبار کوتاه انتظامی استان قزوین‌
  توقیف خودرو سواری با بیش از ۴۳ میلیون ریال خلافی در قزوین و کشف کالای قاچاق در استان از مهم‌ترین اخبار کوتاه انتظامی استان قزوین است.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، سرهنگ نصرالله بیگلری رئیس پلیس‌راه استان قزوین اظهار داشت: ماموران پاسگاه پلیس راه آزاد راه قزوین-رشت حین کنترل خودروهای عبوری  در این محور، یک دستگاه سواری پژو پارس را به علت ارتکاب تخلف عدم استفاده از کمربند ایمنی سرنشینان متوقف کردند.

  وی بیان کرد: با استعلام از سوابق خودرو مشخص شد که این سواری دارای ۹۰ فقره تخلف و ۴۳ میلیون و ۴۵۰ هزار ریال جریمه پرداخت نشده است که بلافاصله توقیف و به پارکینگ منتقل شد.

  رئیس پلیس راه استان افزود: بیشترین تخلفات ثبت شده برای این خودرو، سرعت و سبقت غیر مجاز و عدم استفاده از کمربند ایمنی توسط سرنشینان بوده است.

  بیگلری عنوان کرد: براساس ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، از تردد خودروهای متخلف با خلافی بیش از ۱۰ میلیون ریال جلوگیری و این خودروها در صورت مشاهده توقیف خواهند شد.

  لزوم نظارت بر رانندگان سرویس  مدارس به منظور تامین امنیت دانش‌آموزان

  سرهنگ سلمان امیری جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین ‌با تاکید بر نظارت به سرویس‌ها و سوابق و صلاحیت رانندگان و اخذ تعهدات لازم اظهار داشت: این امر برای تامین امنیت دانش‌آموزان لازم الاجراست.

  وی با اشاره به اینکه دخانیات و مواد مخدر از عمده مواردی است که دانش‌آموزان و جامعه علمی کشور را تهدید می‌کند، عنوان کرد: با آغاز سال تحصیلی، طرح‌هایی با عنوان پاکسازی نقاط آلوده و ارتقاء امنیت اجتماعی در راستای ارتقاء امنیت دانش آموزان و مدارس در حاشیه مدارس به اجرا در می‌آید.

  جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین با ابراز خرسندی از ابلاغ و اجرایی شدن ممنوعیت حمل سلاح سرد، بیان کرد: تعداد زیادی از نزاع‌های منجر به قتل به سبب حمل سلاح سرد و استفاده از آن در زمان عصبانیت و مشاجره اتفاق می‌افتد که با ممنوعیت حمل سلاح سرد می‌تواند درصد قابل توجهی از قتل‌های متاثر از آن، سرقت‌های به عنف و شرارت‌ها را کاهش دهد.

  سواری ریو با ۱۸۵ کیلومتر سرعت روانه پارکینگ شد

  سرهنگ نصرالله بیگلری رئیس پلیس راه استان قزوین اظهار داشت: ماموران پاسگاه پلیس راه آزاد راه قزوین – رشت حین کنترل تردد خودروهای عبوری در محور قزوین به  رشت یک دستگاه سواری “ریو” را به علت ارتکاب تخلفات حادثه ساز متعدد و سرعت غیر مجاز متوقف کردند.

  وی ادامه داد: راننده خودروی با ارتکاب تخلف سرعت غیرمجاز، حرکات مارپیچ و نمایشی و عدم رعایت فاصله طولی  باعث اختلال در نظم ترافیکی شد که با سرعت غیر مجاز ۱۸۵ کیلومتری متوقف و به پارکینگ منتقل شد.

  رئیس پلیس راه استان قزوین تصریح کرد: با توجه به افزایش حجم ترافیک در محورهای مواصلاتی استان در طرح تابستانی، برخورد با تخلفات حادثه ساز و برهم زدن نظم ترافیک توسط رانندگان متخلف به‌عنوان خط قرمز پلیس راه مطرح بوده و به شدت و با قاطعیت با این بی‌نظمی‌های ترافیکی برخورد خواهد شد.

  کشف سیگار و کالای قاچاق در قزوین

  سرهنگ آرش مرادی رئیس پلیس آگاهی استان قزوین اظهار داشت: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان پس از کسب خبر از فعالیت یک واحد صنفی در قزوین در زمینه فروش سیگار قاچاق خارجی موضوع به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

  وی ادامه داد‌: پس از بررسی و بازدید از این واحد صنفی  تعداد سی هزار و ۹۶۰ نخ سیگار خارجی قاچاق کشف  و یک نفر در این رابطه دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

  رئیس پلیس آگاهی استان قزوین بیان کرد: در اقدامی دیگر ماموران مبارزه با قاچاق کالا وارز استان با همکاری پلیس آگاهی تاکستان پس از توقیف یک دستگاه سمند تعداد ۷ هزار و ۳۳۲ قلم انواع لوازم آرایشی قاچاق کشف و در این رابطه دو نفر دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

  مرادی ارزش تقریبی کالاهای قاچاق کشف شده را بیش از ۱۷۵ میلیون ریال عنوان کرد.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">