ندای البرز
پنج شنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۶:۰۷ 2018 Apr 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 9597
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۱
 •   
  نگاهی به ساخت پارک بانوان در شهر الوند؛
  برای هر شهروندی این سؤال پیش خواهد آمد که چگونه در همجواری 2پارک تفریحی و در نقطه ایی که از دامنه دسترسی لازم برای تمام بانوان برخوردار نیست، پارکی برای ورزش و فعالیت های فرهنگی بانوان ساخته می شود و از آن به عنوان افتخار مدیریت شهری یاد میشود؟

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، اگر به جنوب شهر الوند، حوالی قلعه اربابی و هنرستان صلحا سری زده باشید، درچند قدمی پارک نیاکان (تپه تاریخی) فضای محصوری را مشاهده خواهید کرد که به عنوان پارک بانوان نامگذاری شده است.

  این پارک به استناد آگهی مزایده مورخه ۳۰/۰۴/۹۰ با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد ریال ساخته شده است، و به گفته شهردار وقت، جناب آقای مهندس سعید آگشته قرار بوده که در آن خدمات آموزشی و فرهنگی ارائه شود.

  مناقصه پارک صلحا

  البته نامگذاری این مکان به “پارک بانوان” و اشراف ساختمان‌های اطراف به داخل این پارک خود جای بسی بحث دارد که چگونه در همجواری ۲پارک تفریحی و در نقطه‌ایی که از دامنه دسترسی لازم برای تمام بانوان برخوردار نیست، پارکی برای ورزش و فعالیت‌های فرهنگی بانوان ساخته می‌شود و از آن به عنوان افتخار مدیریت شهری یاد می‌گردد؟

  جدای از اینکه آیا این پارک دارای استانداردهای مهندسی و شهرسازی است و یا صحت این مدعا که میزان سرانه‌ی فضای سبز شهر الوند به ۸متر رسیده است؟ باید به این موضوع نیز توجه داشت که آیا عزیزان شورای شهر و یا نهادهای ناظر، نسبت به جانمایی پارک بانوان و  نحوه ساخت آن نظارت داشته‌اند؟

  البته نگاه مدیریت شهری وقت به استمرار ساخت کمربند فضای سبز شهری جای بسی تقدیر دارد، اما باید دید که پس از گذشت چند سال از ساخت این پارک و صرف هزینه‌های بسیار نگهداری و مراقبت از آن، آیا پارک بانوان تا کنون برای مصارفی که شهردار وقت از آنها به عنوان افتخار مدیریت شهری نام برده استفاده شده است؟

  به نظر می‌رسد بلا استفاده ماندن ساختمان موجود در این پارک، عدم استفاده بانوان از آن برای ورزش و برداشته شدن تابلوی” پارک بانوان ” و ” ورود آقایان ممنوع ” نشان از آن دارد که مدیران محترم شهری و نهادهای ناظر، باید در هزینه کرد پول بیت المال توجه و دقت بیشتری را داشته باشند تا پروژه های مهم و زیرساختی این شهر با مشکل کمبود بودجه مواجه نشوند.

  مصاحبه آگشته

  گفتنی است؛ شهردار وقت در برنامه گفتگوی ویژه خبری استان قزوین عنوان کرده بود: «این پارک دارای یک مجتمع فرهنگی است که به بانوان و خانواده‌هایی که دارای مسائلی در حوزه بی‌سرپرستی و بدسرپرستی هستند ارائه خدمات می‌کند و همچنین در آن  آموزش‌های مختلف در حوزه قرآن کریم، زبان، نقاشی نیز ارائه می گردد».

  تصاویر این پارک را از اینجا مشاهده کنید

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">