ندای البرز
دوشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۷:۱۲ 2018 Mar 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 3346
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۱
 •   
  عضو شورای سیاسی انصارالله:
  عضو شورای سیاسی انصارالله یمن هشداد داد که پاسخ به حملات هوایی ریاض از داخل یمن یا حتی از داخل عربستان صورت خواهد گرفت.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز به نقل از خبرگزاری تسنیم، “ضیف‌الله الشامی” عضو شورای سیاسی جنش انصارالله یمن گفت که سخنان اخیر “سلمان” پادشاه عربستان بعد از ناکامی این کشور در تحقق اهدافش به‌کمک حملات هوایی صورت می‌گیرد.

  پادشاه عربستان اخیراً از آمادگی این کشور برای گفت‌وگو در راستای حل بحران یمن خبر داده است.

  الشامی افزود: انصارالله همواره خواستار گفت‌وگو برای حل بحران یمن بوده اما برگزاری گفت‌وگوها زیر نظر کشورهای متخاصم را رد می‌کند.

  عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله اضافه کرد: واکنش به حملات هوایی عربستان می‌تواند از داخل یمن یا حتی از داخل عربستان صورت بگیرد.

  عربستان از بامداد ششم فروردین، پس از شکست تمام طرح‌ها و سیاست‌هایش در یمن، به گزینه نظامی روی آورد و مناطق مختلف یمن را آماج حملات هوایی خود قرار داد، برخی کشورهایی که از نظر اقتصادی به کمک‌های عربستان نیازمند هستند، با عربستان در تجاوزات آشکار به یمن همراه شده‌اند.

  بحرین، قطر، کویت، امارات، مغرب، سودان، اردن و مصر از جمله کشورهایی هستند که جنگ علیه یمن به عربستان پیوسته‌اند. این در حالی است که پاکستان نیز از آمادگی خود برای مشارکت در این جنگ خبر داده و ترکیه نیز اعلام کرده که در حال بررسی شرکت در عملیات نظامی موسوم به طوفان قاطع است.

  از آغاز تجاوز عربستان به یمن ده‌ها تن از شهروندان یمنی که بین آنها شمار زیادی زن و کودک دیده می‌شوند، به شهادت رسیده یا زخمی شده‌اند.

  در حالی که تجاوزات عربستان به یمن همچنان ادامه دارد، ارتش و نیروهای کمیته‌های انقلابی مردمی همچنان به پیشروی خود در برخی مناطقی که تروریست‌های القاعده و شبه‌نظامیان وابسته به عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی فراری بر آن مسلط هستند، ادامه می‌دهند.

  جنگنده‌های عربستان شب گذشته و امروز نیز مناطق مختلف یمن از جمله مأرب، الحدیده، تعز، ذمار و صنعا پایتخت این کشور را آماج حملات هوایی خود قرار دادند.

  منابع امنیتی یمنی اعلام کردند که جنگنده‌های عربستان، پادگان‌های دفاع هوایی یمن در استان‌های مذکور و همچنین بندر المخاء در دریای سرخ را هدف قرار داد.

  این در حالی است که ضدهوایی یمن نیز با جنگنده‌های سعودی در آسمان صنعا و استان ذمار مقابله کرد و موفق شد یکی از این جنگنده‌ها را در منطقه بنی‌حوات نزدیک فرودگاه صنعا سرنگون کند.

  یک منبع امنیتی نیز اعلام کرد که «خالد المعقبی» خلبان عربستانی که جنگنده‌‌اش نزدیک شهر الثوره سرنگون شد، به اسارت گرفته شده است.

  در همین راستا دستگاه‌های امنیتی استان صعده در شمال یمن نیز از زخمی شدن ۵ تن در پی حمله هوایی عربستان به زندان مرکزی این استان خبر دادند.

  از سوی دیگر عبدالحکیم الصفوانی سخنگوی نیروهای گارد ریاست‌جمهوری یمنی در صفحه خود در فیس‌بوک گفت: دیگر هیچ مبنایی برای گفت‌وگو باقی نمانده، زیرا تمامی زیربناهای کشور از جمله فرودگاه‌ها، بندرها، راههای مواصلاتی نابود شده است و از طرف ما جنگ ادامه خواهد یافت یا اینکه عربستان باید همه خسارت‌های ناشی از تجاوز خود به یمن را پرداخت کند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">