ندای البرز
یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۰:۱۵ 2018 Apr 23
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 16553
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۴
 •   
  یادداشت:
  با بررسی در انتقادات وارد شده خصوصاً به پروژه کمربندی شمالی مشخص است که منتقدان صرفاً بر توسعه پایدار تاکید دارند.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، رضا خلیل‌پور، اگر دفتر خاطرات شهرداری را در چند ماهه اخیر ورق بزنیم،  پروژه‌های کوچک و بزرگ زیادی را می‌ینیم که در جهت توسعه شهر انجام گرفته و یا در حال انجام است.

  تقریبا این حجم از انجام پروژه‌های عمرانی در بازه زمانی یک ساله برای شهر ما کم سابقه بوده و از این رو باید به مجموعه مدیریت شهری دست مریزاد گفت و با تمام توان آنها را در تحقق پروژه‌های تعریف شده یاری کرد.

  اما نکته کلیدی که از گذشتگان یاد گرفتیم این است که ” کسی که  کاری نمی‌کند، اشتباه هم نمی‌کند ” یک امر طبیعی است. وقتی که این حجم کار در شهرالوند انجام می‌شود امکان اشتباه حتی بصورت فاحش افزایش می‌یابد و در ادامه موجب نقد مردم و کارشناسان شود.

  اما آیا نقد مخالفت با انجام پروژه ها است؟ بارها از شهردار فعلی شهر شنیده ایم که «من انتقاد را دوست دارم چون باعث می‌شود مشکلات را رفع کنیم؛ نقد پیامی است که حد اقل با پاسخ دادن موجب ایجاد اطمینان در انجام کار می شویم».

  20120127194919417

  با تمام این احوال، کج سلیقگی‌هایی هم وجود دارد که منتقدان پروژه‌های شهری را مخالفان توسعه شهر می‌دانند. با بررسی در انتقادات وارد شده خصوصاً به پروژه کمربندی شمالی مشخص است که منتقدان صرفاً بر توسعه پایدار تاکید دارند. توسعه‌ای که منافع اجتماعی و منابع محیط زیست قربانی منافع اقتصادی نمی‌شوند، توسعه‌ای که تمام ابعاد سه گانه توسعه در نظر گرفته شده تا در بلند مدت مشکلاتی برای شهر ایجاد نشود.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">