ندای البرز
شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۰:۰۲ 2018 Feb 24
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 9875
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۰۰:۴۹
 •   
  با حضور مردم قدر شناس شهرستان البرز؛
  عصر امروز، مردم روستای پیریوسفیان و شهر الوند در استقبالی با شکوه، پیکر مطهر شهید سلطانعلی علوی را تشییع و با آن وداع کردند.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، مراسم استقبال و تشییع سردار خیبر شکن، شهید سلطانعلی علی علوی با حضور خانواده شهید، ایثارگران، تنی چند از مسئولان و مردم  شهرستان البرز برگزار شد.

  مراسم استقبال ابتداء از روستای پیریوسفیان زادگاه این شهید بزرگوار  آغاز شد و مردم ولایتمدار و قدرشناس روستای پیریوسفیان در استقبالی باشکوه، پیکر مطهر شهید را به سمت حسینیه حضرت رقیه(س) تشییع و با آن وداع کردند.

  همچنین پیکر مطهر شهید علوی پس از روستای پیریوسفیان، شهر الوند را به عطر خوش جبهه ها معطر کرد و مردم این شهر نیز طی مراسمی به استقبال و زیارت شهید رفتند.

  در این مراسم که پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در محل مسجد جامع حضرت ابوالفضل(ع) برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خضری به سخنرانی پرداخت و پس از نوحه خوانی و مرثیه سرایی، پیکر شهید علوی در دستان مردم شهر الوند تشییع شد.

  گفتنی است، شهید سلطانعلی علوی، پنجم آذر ۱۳۳۵، در روستای پیریوسفیان از توابع شهر قزوین به دنیا آمد، تا پایان دوره ابتدایی به تحصیل پرداخت و در سال ۱۳۵۶ ازدواج کرده و صاحب دو پسر و یک دختر شد.

  این شهید بزرگوار به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت و هفتم اسفند ۱۳۶۲، با سمت فرمانده گروهان در عملیات خیبر به شهادت رسید.

  در سال ۹۱ پیکر شهید سلطانعلی علوی شناسایی و پس از انتقال به تهران و انجام آزمایش‌های DNA  احراز هویت شد و پس از ۳۲ سال به آغوش خانواده بازگشت.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">