ندای البرز
سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ - - ساعت ۲۰:۳۷ 2018 Mar 24
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 2479
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۸:۲۷
 •   
  مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین:
  "سالار قاسمی" افزود: ارزیابی ما به این معنی است که هرچند در آموزش و پرورشِ استان و کشور زحمات بسیاری کشیده می شود، اما به نظر می رسد برای رسیدن به کیفیّت مورد قبول فاصله داریم.

  مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین در حاشیه برگزاری جشن گرامیداشت هفته امور تربیّتی و تربیّت اسلامی شهرستان البرز در مصاحبه ایی به خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز گفت: مهمترین راهبرد وزارتخانه و آموزش و پرورش استان قزوین، ارتقاء مستمر کیفیّت است و امروز هیچ کار غیر کیفی در آموزش و پرورش انجام نمی شود.

  “سالار قاسمی” افزود: ارزیابی ما به این معنی است که هرچند در آموزش و پرورشِ استان و کشور زحمات بسیاری در زمینه های سخت افزاری ومحتوا کشیده می شود، اما به نظر می رسد برای رسیدن به کیفیّت مورد قبول فاصله داریم.

  وی در پاسخ به سؤال خبرنگار ندای البرز در خصوص اقدامات صورت گرفته برای تغییر سبک سنتی به روش های جدید آموزشی دراستان ادامه داد: یکی از موضوعات مؤثر در اصلاح سبک آموزش ، توانمند سازی معلّمین با برگزاری کلاس های ضمن خدمت، کارگاه های آموزش روش های نوین تدریس و کارگاه های خلاقیّت است که تجهیز مدارس به تکنولوژی های نوین و هوشمند سازی کلاس ها، از جمله اقداماتی است که در راستای اصلاح سبک های گذشته به سبک آموزشی نوین صورت گرفته و مورد استفاده معلّمان و دانش آموزان خواهد بود.

  مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در موضوع سبک زندگی اسلامی و ایرانی بیان داشت: دراولین گام باید محتوای کتب آموزشی ما به سوی هویت بخشی دینی و ملّی برود و دارای محتوایی ایرانی واسلامی باشد؛ امّا در گام بعدی با افزایش توان حرفه ایی مدیران و حتّی دقت در نوع معماری مدارس، باید به نحوی اقدام شود تا دانش آموز هویّت دینی و اسلامی را در مدرسه احساس کند.

  سالار قاسمی در پاسخ به سؤال خبرنکار پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز در خصوص رضایت از وضعیّت آموزش و پرورش استان قزوین اظهار داشت: رضایت از وضعیّت فعلی یعنی متوقف شدن و با توجه به رهنمود های مقام معظم رهبری و وزیر محترم آموزش و پرورش باید برای رسیدن به وضعیّت مطلوب ضمن تشویق کارهای خوب، درعین رضایت؛ برای رسیدن به نقطه مطلوب تلاش کرد.

  قاسمی در پایان، مطالبات اعلام شده از سوی همکاران فرهنگی خود را به حق دانست و تصریح کرد: بنده و مقام عالی وزارت معتقدیم باید توجّه ویژه ایی به فرهنگیان بشود و پیگیر مطالبات این عزیزان هستیم و با اشاره به سخن مقام معظم رهبری ادامه داد: باید همه دستگاه ها درخدمت آموزش و پرورش باشند، زیرا برای رفع نیاز ها و ارتقاء معیشتی و منزلتی آموزش و پرورش دولت به تنهایی قادر به انجام این مهم نیست و یاری همه دستگاه ها، علی الخصوص مجلس شورای اسلامی را می طلبد.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">