ندای البرز
دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۷:۱۳ 2018 Apr 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 10227
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۴
 •   
  سوال نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران از دولت؛
  نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور گفت: دولت در ارائه سبد های حمایتی و افزایش مزد و تصویب حق مسکن 20 هزار تومانی کارگران تعلل می کند، اما برای حل مشکل خودروسازان 110 هزار فقره وام 25 میلیون تومانی پرداخت کرد.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، ابوالفضل فتح الهی در واکنش به پرداخت وام خودرو به خودرو سازان گفت:دولت همواره پیرامون بحث سبدهای حمایتی برای کارگران شعارهایی را داده اما هیچ اقدامی نکرده است.این در حالی است که برای نجات خودروسازان اقدام به پرداخت ۱۲۰ هزار فقره وام ۲۵ میلیون تومانی کرد.

  وی اظهار داشت: شاید برخی بیان کنند که تحرک در بازار خودرو به نفع کارگرانی است که در صنعت خودرو فعالیت می کنند. درست است که عده ای از کارگران از بیکاری نجات یافتند اما اگر کارگران درخواست چنین وامی را برای امورات ضروری خود می‌خواستند دولت هیچ اقدامی نمی کرد.

  نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور با بیان اینکه دولت برای دو شرکت بزرگ خودروسازی اقدامی بی نظیر انجام داد افزود:مسئله اینجاست که هدف دولت در ارائه وام‌های ۲۵ میلیون تومانی کمک به خودروسازان بود نه حمایت از کارگران. در حال حاضر هم آنچه به عنوان منفعت نصیب خودروسازان شد بسیار بیشتر از حداقل حقوقی است که کارگران دریافت کردند.

  فتح اللهی با اشاره به شکست کمپین نخریدن خودرو گفت: با توجه به اینکه این کمپین راه اندازی شده بود، مردم کالا را به دلیل عدم کیفیت و گرانی خریداری نکردند و همین مسئله باعث تجمع خودرو در انبار خودروسازان شد.

  وی با اشاره به اینکه دولت در افزایش ۲۰هزار تومان حق مسکن کارگران مدعی افزایش نرخ تورم می‌شود گفت: چگونه ممکن است با افزایش ۲۰هزار حق مسکن تورم افزایش یابد اما با پرداخت وام ۲۵ میلیون تومانی خودرو با این میزان سود تورم تغییر پیدا نکند؟!

  نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران کشور ادامه داد: برخی مسکن مهر را عامل تورم اعلام کردند. آیا پرداخت ۱۲۰ هزار فقره وام ۲۵ میلیون تومانی تورم زا نیست؟

  فتح اللهی بیان کرد: علاوه بر این موضوعات مسئله مهم دیگر حذف کارگران از دریافت این وام بود. چرا که با توجه پایین بودن دستمزد بیشتر کارگران، این گروه از افراد جامعه نتوانستند بخش چشمگیری از جمعیت چند هزار نفری متقاضیان استفاده از تسهیلات خرید خودرو را تشکیل دهند.

  منبع: تسنیم

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">