ندای البرز
چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ - - ساعت ۱۷:۲۴ 2018 Jul 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 16794
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۱
 •   
  رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان البرز خبر داد:
  سیاوش غیاثوند گفت: بیش از یک صد جفت پرنده آبزی مهاجر بر روی درختان بلند چنار شهر صنعتی البرز لانه سازی کردند.
  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، سیاوش غیاثوند، رئیس اداره محیط زیست شهرستان البرز اظهار کرد: حدود ۱۰۰ جفت اگرت کوچک و پنج جفت گاوچرانک بر روی چنارهای اطراف خیابان های شهر صنعتی البرز لانه سازی کردند.
  وی در ادامه افزود: این پرندگان با راندن کلاغ ها لانه  آنها را اشغال کرده و بر روی بعضی درختان بیش از پنج آشیانه توسط آنها تصاحب شده است.

  رئیس اداره محیط زیست شهرستان البرز ابراز کرد: در قلمرو آشیانه این پرندگان هیچ کلاغی حضور ندارد و به محض ورود با شدت رانده شده و حتی کشته می شوند.

  غیاثوند تشریح کرد: اگرت کوچک یا همان حواصیل سفید کوچک ۶۰ سانتی متر طول دارد و پرهای آن سفید و منقار سیاه رنگ است، گاوچرانک نیز ۵۰ سانتی متر طول دارد و منقار آن زرد رنگ و پرهای آن سفید رنگ است و در فصل تولید مثل پرهای ناحیه سینه، تاج سر و انتهای پشت بدن به رنگ نخودی مایل به طلایی تغییر می یابد و در علفزار ها و فضای باز همراه با گله های گاو دیده می شود.

  وی در ادامه اضافه کرد: هر دوپرنده از حشرات، نرمتنان، دوزیستان، خزندگان و جوندگان تغذیه می کنند و آشیانه خود را به صورت گروهی و اغلب در کنار سایر گونه های مشابه در نیزار های حاشیه تالاب و یا برروی درختان در خشکی می سازند.

  منبع: روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان قزوین

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">