ندای البرز
دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - - ساعت ۰۳:۱۲ 2018 Feb 18
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 21633
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶
 •   
  یک خاطره شگفت‌انگیز درباره نماینده سابق ولی فقیه در استان قزوین؛
  همه افرد حاضر در آن جلسه خاطراتی دارند که مایل به بیان آن نیستند اما یکی از آنها بیان می‌کند، موقع دادن رای وقتی خواستم قیام کنم دیدم عبایم کشیده می‌شود ابتدا فکر کردم به صندلی گیر کرده اما...

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای البرز درگذشت آیت‌الله باریک‌بین صبح امروز با پیام رهبر معظم انقلاب همراه بود. (اینجــا) آیت‌الله باریک‌بین بیش از سه دهه مسئولیت خطیر نمایندگی ولی فقیه در استان و امامت جمعه قزوین را به‌عهده داشت و از مبارزان و فعالان دوران انقلاب بود. اما یکی از مسئولیت مهم وی که قابل توجه می باشد، عضویت در مجلس خبرگان رهبری است.

  آیت‌الله باریک‌بین در سال ۱۳۵۸، در انتخابات خبرگان قانون اساسی به نمایندگی مردم زنجان و قزوین انتخاب شد و به عضویت مجلس خبرگان قانون اساسی در ۸ تیرماه ۱۳۶۰ درآمد. آیت الله باریک‌بین در انتخابات خبرگان رهبری در ۹ آذرماه ۱۳۶۱ به نمایندگی از مردم زنجان و قزوین انتخاب و در خبرگان دوم سال ۱۳۶۹ و خبرگان چهارم در سال ۱۳۸۵ نیز از سوی مردم قزوین انتخاب شد.

  حضور وی در مجلس خبرگان همزمان با تعیین آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب اسلامی پس از فوت امام خمینی(ره) بود، که در آن جلسه اتفاقاتی برای آیت‌الله باریک‌بین افتاد که قابل تامل است.

  آیت‌الله هادی باریک‌بین

  محمدحسین صفارهرندی، وزیر سابق ارشاد چندسال قبل در یکی از برنامه های «دیروز امروز فردا» به بازگو کردن یکی از خاطرات مهم و البته شگفت انگیز از زبان یکی از حضار این جلسه اشاره کرد.

  وی در تعریف در بازگو کردن این خاطره از زبان این فرد حاضر در جلسه انتخاب رهبری گفته بود: همه افرد حاضر در آن جلسه خاطراتی دارند که مایل به بیان آن نیستند اما یکی از آنها بیان می‌کند، موقع دادن رای وقتی خواستم قیام کنم دیدم عبایم کشیده می‌شود ابتدا فکر کردم به صندلی گیر کرده اما برگشتم دیدم پشت سری من عبایم را گرفته و می‌گوید بلند نشو، کسی که به رای خود قانع نشده و می‌خواهد دیگران را همراه خود کند همان کسی است که در سال گذشته در جریان اغتشاشات می‌گوید خیابان‌ها را شلوغ کنید تا از این رهبری باج گرفته و بر سر حکومت چانه زنی کنیم.

  صفارهرندی در این برنامه در حالی که خاطره ی جلسه خبرگان سال ۶۸ را تعریف می کرد اما نامی از فردی که آن حرکت را انجام داده بود نبرد اگر چه حضور او در اغتشاشات و تز او در مورد باج گیری از رهبری در تشخیص وی کمک زیادی می کند.

  خبرها حاکی از آن است که موسوی خوئینی ها که به مرد خاکستری اصلاحات معروف است همان شخصی بوده است که در جلسه ی تعیین رهبری خبرگان در سال ۶۸ هنگام قیام اعضاء برای رأی گیری در مورد رهبری آیت الله خامنه ای دست به این کار زده و با کشیدن عبای آیت الله باریک بین –امام جمعه قزوین- سعی در انصراف او در مورد رأی مثبت به رهبری آیت الله خامنه ای داشته است.

  در این جلسه هنگام قیام افراد در مورد رأی مثبت به رهبری آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب زمانی که آیت الله باریک بین قصد قیام را داشتند، موسوی خوئینی ها که خود به عنوان مخالف قیام نکرده بود با کشیدن عبای آیت الله باریک بین که نزدیک او قرار داشت قصد تغییر نظر وی را داشت.

  انتشار این خاطره آیت الله باریک بین از صفارهرندی می تواند جایگاه این عالم بزرگ و بصیر را این روزها و همزمان با ارتحال ایشان بیش از پیش تداعی کند.

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">