ندای البرز
یکشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۰:۰۳ 2018 Apr 23
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 12670
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۳
 •   
  ندای البرز گزارش میدهد:
  استفاده ابزاری ازقشر مظلوم کارگر قصه تلح این روزهاست و افرادی که به نمایندگی از کارگران هر لحظه پشت میز سرنوشت ساز تشکل یا حزبی کارگری، موقعیت سیاسی خود و اطرافیانشان را با دعوت از نامزدهای انتخاباتی چرتکه میزنند.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، با گرم شدن تنور انتخابات شاهد یارگیری جناح ها و نامزدهای مختلف دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی  هستیم که این موضوع  امری بدیهی و در فراخور زمان است.

  اما آنچه در این گذر بیشتر جلب توجه میکند، انتخاب “قیمت نان به نرخ روز، بجای انتخاب اصلح” توسط بعضی از تشکل های خاص  است که در باب مثال،  هیچ نمونه ی دم دستی تر از تشکیلات و احزاب کارگری را نمی توان یافت.

  تشکیلات و احزابی که باید خانه ی کارگران باشند،  تبدیل به خانه ی سیاسیون و نان به نرخ روز خورهایی شده که صدای نامزدها اصلا اجازه نمیدهد، صدای کارگران ازبیکار شده و یا حقوق نگرفته از آنجا بگوش کسی برسد، نهادهایی غیر دولتی که بیشتر به خانه ی احزاب تبدیل شده اند تا قشر محروم کارگر.

  برای اثبات ادعای خود به مخاطبین محترم پیشنهاد میشود خبر این روزهای برخی  تشکلّهای کارگری را بررسی نموده و یا سری به دفتر آنها بزنند.

  در اتاق دبیر یکی از این مجموعه ها، قاب عکس یکی از قطبهای ثروت اندوزی بیشتر از هرشخص سیاسی دیگری خودنمایی میکند، فردی که در دوره ی ریاستش، قراردادهای موقت ظهور کرد و برای همیشه به امنیت شغلی کارگران پایان بخشید و روزنه ای شد برای شروع مصائب و مشکلات کارگران، کارگرانی که در سالهای سخت جنگ از جان، نان، پوشاک و زحمت خود برای پشتیانی از جنگ دریغ نکردند، امروز زندگی شبیه به جنگ زدگان و به غارت رفتگان بنامشان قرعه افتاده. کارگرانی که شاید دیگر محل کاری ندارند و شرکتهای تولیدی در اذهانشان کم کم تبدیل به خاطره شده که این اتفاق هم باز درسایه ی سیاستهای شکست خورده ی سردار بظاهر سازندگی  رقم خورده است.

  اما آنچه این قصه را بیشتر تلخ میکند، استفاده ابزاری ازقشر مظلوم کارگر است و افرادی که به نمایندگی از کارگران هر لحظه پشت میز سرنوشت ساز تشکل یا حزبی کارگری، موقعیت سیاسی خود و اطرافیانشان را با دعوت از نامزدهای انتخاباتی چرتکه میزنند، نامزدهای مختلفی که همگی با هرگرایشی دعوت میشوند تا اگر دبیر تشکلی در نهایت بسمت حامیان فتنه گرایش پیداکرد، توجیهی باشد که بله، با همه مذاکره کردیم و فقط فلان جریان بنفش قول همکاری داد.

  اما با همه این تفاسیر، به قشر مظلوم اما تاثیر گذار کارگر پیشنهاد میشود سفره ی مظلومیت خود را همانطور که از مقابل استانداری و فرمانداری تدبیر، نا امیدانه جمع کردند، از میز خانه ی سیاستمداران هم جمع کنند، زیرا برسر این سفره ی خالی معامله هایی صورت میگیرد که قیمتش،  قابل قیاس با این سفره ی خالی نیست.

  لذا انتخابات بهانه ی خوبی برای پایان دادن به بازی تلخ ابزار و یا پله ترقی شدن برای متولیان برخی احزاب و تشکلهایی است  که منافع خود را بر منافع کارگران ترجیه می دهند و تا کنون این موضوع را بارها اثبات نموده اند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">