ندای البرز
چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ - - ساعت ۰۷:۱۱ 2018 Mar 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 2523
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۷
 •   
  معلّم با سابقه مقطع ابتدایی و مبدّع طرح آموزش سوره فیل به روشMI
  خواجه وند گفت: عصر حاضر، عصر تکنولوژی و استفاده از امکانات به روز است و هرقدر بتوانیم از تکنولوژی و هوش کودکان استفاده کنیم؛ به موفقیّت نزدیکتر می شویم و کار معلّم این است که بتواند از هوش دانش آموزان خود در تدریس استفاده کند.

  به مناسبت ” هفته امور تربیتی و تربیت اسلامی” خبرنگار پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز از معلّمی که توانسته با بکارگیری شیوه ایی جدید، حفظ سوره فیل را در قالب طرح MI و تلفیق آن با کتاب فارسی را به دانش آموزان تدریس کند، جزئیات این طرح را سؤال کرد.

  خانم نصرین خواجه وند، دارای ۱۷ سال سابقه تدریس در مقطع ابتدایی است که در این مصاحبه به خبرنگار ندای البرز گفت: MIهوش های ۸گانه هستند و به تازگی نیز هوش جدیدی به نام هوش وجودی یا فطرت گرا به این موارد اضافه شده است وآموزش سوره مبارکه فیل، با هوش های ۸گانه و ۴مهارت کتاب فارسی که سخن گفتن، گوش کردن، خواندن و نوشتن است تلفیق شده است.

  وی افزود: به دلیل اینکه در این طرح مهارت های کتاب فارسی با هوش های ۸گانه و علی الخصوص هوش جسمانی و حرکتی تلفیق شده است، بازخورد مناسبی داشته و دانش آموزان توانسته اند آیات و ترجمه این سوره مبارکه را به راحتی آموزش ببینند.

  خواجه وند اظهار داشت: عصر حاضر، عصر تکنولوژی و استفاده از امکانات به روز است و هرقدر بتوانیم از تکنولوژی و هوش کودکان استفاده کنیم؛ به موفقیّت نزدیکتر می شویم و کار معلّم این است که بتواند از هوش دانش آموزان خود در تدریس استفاده کرده وضمن تقویت دانش آموزان؛ زمینه شکوفایی استعداد های آنان را فراهم آورد.

  این معلّم با سابقه مقطع ابتدایی، رمز موفقیّت یک معلّم را عشق و علاقه به کار خود دانست و بیان داشت: دبیری موفق است که عشق، محبّت و علاقه را از زمان عزیمت به محل کار و تا لحظه حضور در کلاس با خود به همراه داشته باشد.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">