ندای البرز
چهارشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۷:۰۱ 2018 Apr 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 12816
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۶
 •   
  سرپرست فرمانداری شهرستان البرز:
  سرپرست فرمانداری شهرستان البرز در پیامی به مناسبت روز مهندس عنوان کرد: کار پیامبران، مهندسی انسانی و اخلاقی جامعه بود و مهندسانی که به آبادانی جامعه همت میگمارند راه انبیا را می پویند.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، رضا عسگری سرپرست فرمانداری شهرستان البرز در پیامی به مناسبت سالروز تولد خواجه نصیرالدین طوسی روز مهندس را تبریک گفت.

  متن پیام سرپرست فرمانداری شهرستان البرز به شرح زیر است : کار پیامبران، مهندسی انسانی و اخلاقی جامعه بود،و مهندسانی که به آبادانی جامعه همت میگمارند راه انبیا را می پویند.

  زادروز تولد خواجه نصیرالدین طوسی, دانشمند برجسته ایرانی به نام روز مهندس نامگذاری شده, دانشمندی که در عرصه های علمی مختلف و همچنین سلوک رفتاری شهره عام و خاص و الگویی نمونه برای مجامع علمی بود.

  تاریخ پرافتخار ایران اسلامی، مشهون از ظرافت خلاقانه هنرمندان، متخصصان و مهندسانی همچون خواجه نصیرالدین طوسی است که آوازه هنرشان بعد از قرن ها هنوز هم به گوش می رسد و می توان آثار خلق شده از سوی آنان را به چشم دید و به آنها افتخار کرد.

  بناهای مهندسی ایرانی همچون بنای عظیم تخت جمشید، شکوه ایوان مداین و بناهای عظیم دوران اسلامی را می توان نمونه ای بارز از خلاقیت و ابتکار متخصصان و مهندسان این مرز و بوم دانست که اقتدار، فرهنگ و تمدن را برای این کشور به ارمغان آورده است.

  مهندسان در عرصه عمران و سازندگی کشور همواره پیشگام بوده و هستند و در سالهای دفاع مقدس نیز شاهد افتخارآفرینی مهندسان بودیم، لذا شایسته است در چنین روزی یاد و خاطره ۱۴۰۰ مهندس شهید در هشت سال جنگ تحمیلی را گرامی داشته و به ارواح طیبه تمامی آنان سلام و درود بفرستیم.

  امروز که شاهد اجرایی شدن برجام و رفع تحریم های ظالمانه جهانی بر علیه جمهوری اسلامی ایران هستیم, این موفقیت بزرگ ملی, نقطه عطف در تاریخ کشور به شمار می رود و امید است تا رفع موانع تحریم و با همت و پشتکار متخصصان و مهندسان این مرز و بوم شاهد رشد و اعتلای بیش از پیش ایران اسلامی باشیم.

  فرصت روز مهندس را مغتنم شمرده؛ ضمن تقدیر و تشکر از زحمات تمامی تلاش گران عرصه مهندسی کشور این روز را به همه مهندسان متعهد ایران اسلامی به ویژه خانواده بزرگ مهندسی استان قزوین علی الخصوص شهرستان البرز تبریک عرص نموده و توفیقات روزافزون این قشر پرتوان را در کمک به توسعه، پیشرفت و آبادانی کشور از درگاه خداوند متعال خواستارم.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">