ندای البرز
چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - - ساعت ۲۰:۰۵ 2018 Apr 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 9320
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۰
 •   
  در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان البرز مطرح شد:
  در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان البرز عنوان شد:کتابخانه ایی مشارکتی در فرهنگ سرای شهرداری بیدستان ایجاد شده است که پس از تجهیز و تأمین منابع مورد نیاز به بهره برداری خواهد رسید.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان البرز با حضور رمضانی مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان قزوین، حسن پور فرماندار البرز و حجت الاسلام و المسلمین طهماسبی امام جمعه شهر الوند در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

  در ابتدای این جلسه، نصیری معاون فرماندار شهرستان البرز در سخنانی ضمن تسلیّت ایّام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، به بررسی مصوبات گذشته این انجمن پرداخت و گفت: باید در کنار ساخت و تجهیز کتابخانه های عمومی به موضوع فرهنگ کتابخانی نیز توجه شود تا از امکانات ایجاد شده به خوبی استفاده گردد.

  نصیری افزود: تدوین برنامه های تشویقی می تواند مروج کتابخوانی  دربین دانش آموزان، دانشجویان و آحاد مردم  باشد و ادامه داد: امروزه کتابهای زیادی در کتابخانه های دفاتر مدیران و ادارات وجود دارد که بعضاً بدون مطالعه باقی مانده اند و می توان با تهیّه لیست عناوین این کتب؛ از آنها نیز استفاده کرد.

  معاون فرماندار شهرستان البرز اذعان داشت: خرید کتاب برای بسیاری از افراد جامعه دشوار است و اگر کتابخانه های عمومی غنی و دارای منابع کافی باشند می توان سرانه مطالعه در جامعه را بالا برد.

  تأسیس انجمن خیّرین کتابخانه ساز و پیگیری رفع موانع ایجاد کتابخانه در بیدستان، روستاهای باورس و حصار خروان از جمله مصوبات ۲ جلسه گذشته این انجمن بود که در این جلسه حیدری، مسئول جدید نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان البرز، گزارشی از روند پیگیری مصوبات گذشته ارائه داد.

  وی عنوان کرد: با توجه به اوقافی بودن زمین تعیین شده در شهر بیدستان و مشکلات مربوط به تملک آن، پیگیری های لازم در این خصوص انجام شده و تا حصول نتیجه نهایی؛ کتابخانه ایی مشارکتی در فرهنگ سرای شهرداری بیدستان ایجاد شده است که  پس از تجهیز و تأمین منابع مورد نیاز به بهره برداری خواهد رسید.

  حیدری اظهار داشت: ایجاد کتابخانه در روستاهای باورس و حصار خروان نیز در دستور کار قرار دارد که در صورت تأمین اعتبار، با مشارکت دهیاری حصار خروان،  شهرداری محمدیه و  یکی از خیّرین، کتابخانه  روستای حصار خروان  ساخته خواهد شد.

  این مسئول خبر داد: با توجه به تفاهم انجام شده با کانونهای فرهنگی و هنری سطح شهرستان البرز، کتابخانه های مشارکتی تحت  نظارت نهاد کتابخانه های عمومی استان قزوین در این کانونها راه اندازی خواهد شد و اضافه کرد: در راستای تجهیز کتابخانه های کانون های  فرهنگی و هنری مساجد، در آینده ایی نزدیک نیز نسبت به تجهیز این کتابخانه ها اقدام می شود.

  گفتنی است، در خاتمه این جلسه با تقدیم لوح یادبود و هدیه، از زحمات سعید محمدخانی مدیرسابق کتابخانه های عمومی شهرستان البرز تقدیر شد.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">