ندای البرز
جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ - - ساعت ۱۹:۴۳ 2018 Apr 23
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 24080
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
 •   
  امام جمعه موقت شهر الوند:
  سکوت سازمان بین الملل که مدعی دفاع حقوق بشر هستند در برابر این کشتار نشان از ذلت این سازمان داشته ومرگ را بر آنها واجب کرده است.

  به گزارش خبرنگار سیاسی ندای البرز، حجت الاسلام علی معبودی در خطبه‌های سیاسی-عبادی این هفته شهر الوند که در مسجد جامع حضرت ابوالفضل (ع) این شهر برگزارشد با اشاره به اینکه عید غدیر خم افضل اعیاد مسلمین جهان است، اظهار کرد:طبق احادیث معصومین مبنای تمام اعمال مسلمانان ولایت است.
  وی با اشاره به حدیثی از حضرت فاطمه الزهرا (س) بیان کرد: اهل بیت همانند خانه خدا بوده که مسلمین باید به آنها تمسک جویند.
  امام جمعه موقت شهر الوند عنوان کرد: فلسفه دیدار سادات در روز عید غدیر خم این است که اگر کسی راهی ب غیر از راه امامان معصوم را انتخاب کند به طور یقین ضرر می‌کند.
  این مسئول با اشاره به قتل عام مردم در ۱۷شهریورماه سال ۵۷ که جمعه سیاه نام گرفت، ادامه داد: ثمره خون این شهیدان، انقلاب اسلامی است و امروز نیز جوانان این مرز بوم پای این انقلاب و اسلام خون می‌دهند.
  حجت‌الاسلام معبودی مطرح کرد: کسانی که در نظام جمهوری اسلامی ایران مسئولیتی دارند باید بدانند که در برابر دین مردم ایران نیز مسئول هستند.
  وی اضافه کرد: اگر دین نباشد انسان همچون مرده متحرک است واین دین است که جسم انسان را زنده می‌کند.
  خطیب موقت شهر الوند خاطرنشان کرد: امروز فضای خانه‌ها،‌ کوچه‌ها و شهرهای ما را آن ‌چیزی که اسلام می‌خواهد نیست و تمام ما در برابر این موضوع مسئول هستیم.
  وی با اشاره به کشتار مردم مظلوم میانمار گفت: سکوت سازمان بین الملل که مدعی دفاع حقوق بشر هستند در برابر این کشتار نشان از ذلت این سازمان داشته ومرگ را بر آنها واجب کرده است.
  حجت‌الاسلام معبودی ادامه داد: هزاران انسان را در میانمار به آتش و خون کشیده‌اند و کسانی که مدعی حقوق بشر هستند چرا سکوت اختیار کرده‌اند؟
  وی افزود: سازمان‌های بین الملل در دنیا که مدعی حقوق بشر هستند در حادثه میانمار نشان دادند که به معنای واقعی مرده‌اند.
  خطیب موقت نماز جمعه شهر الوند تصریح کرد: دولتمردان ایران بدانند که مسوولیت یک کشور اسلامی و مقاوم را داشته و یکی از مبناهای نظام جمهوری اسلامی ایران دفاع از حقوق مظلومان و بشریت در هر کجای جهان است و دولتمردان باید در برابر حادثه میانمار وارد صحنه شوند.
  وی در پایان با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) بیان کرد: اگر بشنوید انسانی فریاد یاری می‌طلبد و کسی به کمک او نشتابد مسلمان نیست و آیا امروز مردم مظلوم میانمار از مسلمانان کمک نمی‌خواهند؟ و امروز وظیفه هر مسلمانی است که در حد توان خود ولو شعار بر ضد استکبار اعمال ددمنشانه آنها را در برابر مردم میانمار محکوم کند.
  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">