ندای البرز
چهارشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۰:۰۴ 2018 Feb 22
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 10924
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۵
 •   
  از شایعه تا واقعیّت؛
  گروه فضای مجازی پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز به منظور جلوگیری از گسترش شایعات  در شبکه‌های اجتماعی، مهم‌ترین و جدیدترین شایعه منتشر شده در فضای مجازی  را که توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی نقل می‌شود، در بسته خبری «از شایعه تا واقعیت» بررسی می‌کند.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، تصاویر زیر مدتی است که در فضای بین شهروندان الوندی و حتی قزوینی دست به دست می شود.

   

  ماجرا از این قرار است که شهرداری الوند برای تعریض بلوار خلیج فارس و ساخت باند کندرو در مسیر ورودی به شهر الوند، با مشکلی در خصوص وجود تپه ایی باستانی مواجه بود که در نهایت با هماهنگی انجام شده با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان، کاوش این تپه باستانی ( واقع در روبروی شرکت نیرومحرکه) آغاز شد که این عملیات هنوز هم ادامه دارد.

  با آغاز و ادامه کاوش ها در این تپه باستانی،  بازار شایعات نیز رونق گرفته و خبر های متنوعی در سکوت مسئولان مربوطه ایجاد شد که در برخی از  این شایعات، از کشف اجساد انسان و شهری تاریخی خبر داده شده است.

  به هر حال ، بازار داغ شایعات تا جایی ادامه پیدا کرد که که شهردار الوند درسخنان پیش ازخطبه های نمازجمعه شهرالوند نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و اعلام کرد که “حتی یک قاشق هم پیدانشده است”.

  امااین پایان ماجرا نبوده و ظاهرا این شایعه همچنان درحال گسترش است.

  یدالله لطفی مجددا درجلسه ی شورای اداری شهرستان البرز که سه شنبه  این هفته (۱۵/۱۰/۹۴) برگزار شد عنوان کرد: « بنده درشبکه های مجازی مشاهده کردم که شایعاتی مبنی بر پیداشدن اشیاء قیمتی پخش شده ولی تاکنون چیزی پیدا نشده است».

  لازم به اشاره است که چندی پیش، تصاویری  با عنوان پیدا شدن اشیاء قیمتی در پی تعریض جاده ی حسن آباد به سنندج منتشر شده بود که کانال خبرگزاری فارس طی خبری این موضوع را  تکذیب کرد.

  تصاویر مطلب فوق نیز به کشف هزاران قبر قدیمی وابسته به کشته شدگان مسیحی در سال ۱۵۷۸ میلادی در شهر رم مربوط می‌شود که تمامی این اجساد همگی با لباس‌های فاخر و جواهرات تقدیس شده‌اند که به اعتقاد آنها،  نشانه راحتی و آسایش در زندگی پس از مرگ است.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">