ندای البرز
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - - ساعت ۱۷:۳۹ 2018 Mar 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 25009
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
 •   
  در روستای پیریوسفیان صورت گرفت:
  در جشن گلریزان روستای پیریوسفیان، خیران و نیکوکاران این روستا 200 میلیون ریال برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه اهدا کردند.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیل ندای البرز، مجید مومنی در جشن گلریزان روستای پیریوسفیان که در منزل یکی از خیران این روستا برگزار شد، بیان داشت: امروز تلاش کمیته امداد خدمت بی منت و توأم با عزت به نیازمندان و ایجاد استقلال معیشتی برای کسانی است که در تنگناهای اقتصادی دچار محرومیت و فقر شده اند.
  مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به اهمیت سرمایه اجتماعی گفت: لازمه سرمایه اجتماعی اعتماد عمومی است و باید خداوند سبحان را شاکر باشیم که علیرغم توطئه های دشمنان شاهد مشارکت بالای مردم در زمینه کمک به زلزله زدگان کرمانشاه بودیم.
  مومنی تصریح کرد: دومین عامل سرمایه اجتماعی انسجام اجتماعی است که در عرصه کمک به زلزله زدگان کرمانشاه شاهد بودیم و دیدیم که وقتی زلزله کرمانشاه واقع شد همه ، ید واحده شدند و مصداق بارز ید ا… مع الجماعه را در اقصی نقاط کشور از جمله استان قزوین شاهد بودیم.
  وی اعلام کرد: مردم استان قزوین تاکنون ۴۴ میلیارد و ۳۸۷ میلیون ریال به زلزله زدگان کرمانشاه کمک کرده اند که از این رقم یک میلیارد و ۷۶۴ میلیون ریال نقدی و و مابقی کالا بوده که در قالب ۸۰ محموله به مناطق زلزله زده ارسال شده است.
  وی یاداورشد: امروز باید دست شما خیران و نیکوکاران را بوسید که در این عرصه گام برداشته اید و باقیات و صالحات را برای خویش رقم زده اید.

  حجت الاسلام علی طهماسبی امام جمعه الوند نیز در این نشست معنوی با اشاره به اهمیت زنده نگهداشتن روحیه انفاق در جامعه بیان داشت: یکی از عواملی که اسلام و قرآن روی آن تأکید فراوانی دارد و عمل به آن را برای زنده و جوان ماندن امت اسلامی، پیشرفت و ارتقاء دادن آن لازم و ضروری می داند، انفاق است.
  وی ادامه داد: جامعه به روحیه انفاق و نیکوکاری نیاز دارد و جامعه بدون روحیه انفاق به انحراف می رود.
  امام جمعه الوند اضافه کرد: دین اسلام هم اهمیت زیادی نیز برای این موضوع قائل است و آیات و روایات بسیاری در فضیلت و ترغیب به انفاق و احسان وارد شده .
  حجت الاسلام طهماسبی تصریح کرد: انفاق به عنوان عمل صالحی است که اگر مطابق دستور قرآن کریم انجام پذیرد، جامعه اسلامی را همیشه به عنوان سیمایی مطلوب برای امت خود قلمداد نموده و باعث نهادینه شدن فرهنگ انفاق و نیکوکاری و ارزشهای اقتصادی اسلام در افراد می شود.
  وی خاطرنشان کرد: همان‌گونه که خداوند نیازمند و فقیر را با فقر و نداری امتحان می‌کند، ثروتمندان را نیز این گونه می‌آزماید و کمک به افراد نیازمند اگر همراه با خلوص نیت و به خاطر رضای پروردگار باشد دارای تأثیرات بی‌شماری است.
  خیرین روستای پیریوسفیان در این مراسم مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال نقداً به زلزله زده کرمانشاه کمک کردتد.

  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">