ندای البرز
شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۷:۱۲ 2018 Apr 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 10139
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۵
 •   
  رئیس اداره کتابخانه های شهرستان البرز خبر داد:
  رئیس اداره کتابخانه های شهرستان البرز خبر داد: روز سه شنبه 26 آبانماه سال جاری، یکصدو هشتادو ششمین نشست کتابخوان کشور در محل سالن اجتماعات کتابخانه یادگار امام(ره) شهر محمدیّه برگزار می شود.

  رئیس اداره کتابخانه های شهرستان البرز در مصاحبه اختصاصی با پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، ضمن تبریک فرا رسیدن هفته کتاب و کتابخوانی گفت: درحال حاضر تعداد ۷باب کتابخانه در سطح شهرستان فعال بوده که در آینده ایی نزدیک این تعداد به ۱۱ باب کتابخانه افزایش می یابد.

  حیدری افزود: کتابخانه های مشارکتی امام رضا(ع) در بیدستان، شهید رجایی و امام خمینی(ره) در محمدیه و شهید مطهری در شهر الوند افتتاح خواهند شد که در این کتابخانه ها، خدمات متنوع فرهنگی به تمامی ساکنین شهرستان بخصوص قشر خردسال، نوجوان و جوان ارائه می شود.

  وی ادامه داد: کتابخانه های شهرستان دارای بخش های مختلفی از جمله بخش کتب مرجع، سالن مطالعه، بخش کودک و نوجوان هستند که در کنار آنها، کلاس های متنوع فرهنگی و آموزشی برای علاقمندان برگزار می شود.

  حیدری خبر داد: روز سه شنبه ۲۶ آبانماه سال جاری، یکصدو هشتادو ششمین نشست کتابخوان کشور با هدف ایجاد انگیزه  کتابخوانی در بین افراد جامعه و با حضور کتابداران، نویسندگان، فعالان رسانه، مسئولان و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در محل سالن اجتماعات کتابخانه یادگار امام(ره) شهر محمدیّه برگزار می شود.

  عضو شورای اداری شهرستان البرز اضافه کرد: معرفی مناسب کتاب می تواند موجب جلب افراد کم مطالعه  به کتابخوانی شده و تأثیر بسزایی را در افزایش میزان سرانه مطالعه و آگاهی های عمومی داشته باشد که در این نشست، ۱۰ نفر از  فعالین عرصه کتابخوانی که قبلاً از سوی نهاد کتابخانه های شهرستان معرفی و مراحل استعلام آنان  سپری شده است، به معرفی کتب مورد مطالعه خود در زمینه های متنوع مذهبی، روانشناسی، دفاع مقدس و رمان خواهند پرداخت.

  حیدری  ابراز داشت: در یکصدو هشتادومین نشست کتابخوان کشور، از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی هفته دفاع مقدس و  اعضای فعال کتابخانه های شهرستان البرز نیز تجلیل و تقدیر خواهد شد .

  نذر کتاب

  وی در ادامه سخنان خود عنوان کرد: طرح نذر کتاب و عضو گیری رایگان کتابخانه ها نیز با توزیع بیش از ۱۵۰۰ فرم عضو گیری در مصلی های نماز جمعه شهرستان البرز آغاز شده و شهروندان و نمازگزاران می توانند کتب اضافی  خود را برای مطالعه دیگر  افراد  جامعه در اختیار کتابخانه های شهرستان قرار دهند.

  این مسئول اظهار داشت: کتابخانه ها متعلق به عموم مردم است و حضور اقشار مختلف جامعه بویژه نسل جوان در آنها می تواند موجب ترویج فرهنگ و اخلاق اسلامی شده و تأثیر بسزایی در کنترل ناهنجاریها و رفع مشکلات روحی و معنوی داشته باشد.

  رئیس اداره کتابخانه های شهرستان البرز  اعلام کرد: با هماهنگی بعمل آمده با شهرداری و شورای اسلامی شهر الوند، در آینده ایی نزدیک کتابخانه دانش ناحیه شهری نصرت آباد  بصورت دو شیفت اداره خواهد شد و علاقمندان می توانند از فضای ایجاد شده استفاده بیشتری را داشته باشند.

  رمضان حیدری در ادامه  بیان داشت: کتابداران کتابخانه ها سربازان جبهه فرهنگی هستند که برای ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه تلاش می کنند و مردم عزیز شهرستان البرز می توانند با اهداء کتاب، کمک مالی، تجهیزاتی و نیز وقف ساختمان برای ایجاد کتابخانه در این امر خداپسندانه شرکت کنند.

  حیدری ضمن تقدیر از همکاری  مدیریت آموزش و پرورش شهرستان البرز ،شهرداران بیدستان و  محمدیّه  خاطر نشان کرد: نهاد کتابخانه ها آمادگی دارد تا کتابخانه های ایجاد شده را به نام واقفین و اهداء کنندگان ساختمان ثبت نموده و نامگذاری نماید.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">