ندای البرز
دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۵:۳۸ 2018 Apr 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 5884
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۱
 •   
  توسط مأمورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان البرز کشف شد:
  مأمورین یگان حفاظت محیط زیست البرز تعداد 25 تله و 2 رشته تور زنده گیری پرندگان وحشی را درمناطق کوهستانی و دشتی حوزه شهرستان کشف و با همراهی مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک موفق به دستگیری یک نفر شکارچی متخلف شدند.
  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان البرز در اجرای قوانین و مقررات حفاظت محیط زیست، پایش زیستگاه ها و حیات وحش؛ تعداد ۲۵ تله و ۲ رشته تور زنده گیری پرندگان وحشی را درمناطق کوهستانی و دشتی حوزه شهرستان کشف و ضبط کردند.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین، با اعللام این خبر اظهار کرد: قاتلین حیات وحش، این تله ها و رشته تورها را برای زنده گیری و صید گونه های کبک و کبک چیل در زیست گاه های کوهستانی و بلدرچین در مناطق دشتی کار گذاشته بودند.
  علیپور تصریح کرد: در این روش صید غیر مجاز، پرنده گرفتار در تله، به مدت طولانی بدون آب و غذا مانده و در نتیجه تلف و یا طعمه گوشتخواران خواهد شد و مابقی نیز توسط تله گذاران اسیر و از چرخه طبیعت خارج میگردد.
  وی اضافه کرد: تلاش میشود تا عوامل تله گذاری شناسایی و جهت مجازات به مراجع قضایی معرفی شوند.
  در اقدامی دیگر نیز مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک با  همکاری مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان البرز در ارتفاعات کهوان موفق به دستگیری یک نفر شکارچی متخلف شدند که یک قبضه اسلحه قاچاق تک لول ترکیه چخماقی و دو عدد فشنگ از وی کشف و ضبط گردید.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین در این باره به کسانی که بدون اخذ مجوز به حوزه های استحفاظی محیط زیست استان وارد می شوند، هشدارداد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان به طور شبانه روزی در حال گشت زنی و کنترل مناطق تحت مدیریت هستند و با متخلفان در حوزه شکار و صید برابر با قانون و با شدت و قاطعیت برخورد خواهند کرد.
  انتهای پیام

   

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">