ندای البرز
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - - ساعت ۰۷:۲۱ 2018 Apr 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 24986
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴
 •   
  مصاحبه ندای البرز با خشایار بری زکی دانشجو نخبه الوندی/بخش اول
  توجه مسئولان به فراهم آوردن بسترهای مناسب شغلی برای دانشجویان با توجه به رشته‌های تحصیلی‌شان باعث پیشرفت و به حرکت در آوردن چرخ اقتصادی کشور می‌شود که متاسفانه این اهم مورد توجه مسئولان نیست.

  خشایار بری‌زکی در مصاحبه تفصیلی خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی ندای البرز با خشایار بری زکی دانشجوی نخبه الوندی همزمان با روز دانشجو در دو بخش منتشر خواهد شد که در این خبر بخش اول آن منتشر شده است

   

  دوران دانش اموزی رو کجاسپری کردید؟

  دوران ابتدایی خود را در مدرسه ولایت الوند سپری کرده ام.

  چه رتبه ای را در کنکور بدست آوردید؟

  در کنکور سال ۹۲ رتبه ۶۹ منطقه ۲ و رتبه ۱۷۴ کشوری رشته ریاضی فیزیک را کسب کردم.

  کمی از دورانی که برای کنکور مطالعه میکردید برامون توضیح بدید،آیا از روش و شیوه خاصی استفاده میکردید؟

  سال کنکور یکی از بهترین سال‌های زندگی من بود چرا که در آن سال به من و مجموعه دوستانی که با هم برای کنکور آماده می‌شدیم خوش گذشت وخاطرات شیرینی به جا مانده است چون علاوه بر مطالعه برای کنکور به ورزش و تفریحات سالم می پرداختیم. اگر هر دانش آموزی در تمام دوره‌های تحصیل از ابتدایی تا دبیرستان به دروسش رسیدگی کند برای کنکور آمادگی بیشتری خواهد داشت و صد در صد موفق خواهد شد.به دانش آموزانی که خود را برای کنکور آماده می‌کنند توصیه می‌کنم علاوه بر مطالعه برای آمادگی کنکور زمانی را برای تفریح سالم در نظر بگیرند تا با روحیه بهتری برای کنکور آماده باشند.

  با حذف کنکور موافقید؟

  آزمون های ورودی یکی از چالش های دانش آموزان است. شیوه برگزاری کنکور درایران برای دانش آموزان به یک کابوس تبدیل شده است اما علاوه بر حذف کنکور به نظر می‌رسد بایستی راه حل مناسب‌تری را در نظر گرفت.

  چرا از بین دانشگاه های مطرح کشور دانشگاه شریف رو انتخاب کردید؟

  دانشگاه شریف تهران یکی از دانشگاه‌های مطرح در بحث فنی است که این موضوع یکی از انگیزه‌های من برای انتخاب این دانشگاه برای ادامه تحصیل بود

  آیا مسئولین کشور توجه واعتماد کافی را به دانشجویان دارند؟

  به معنای واقعی در کشور به دانشجویان برای به میدان آمدن و عمل کردن به ایده‌های نابشان بها داده نمی‌شود و بستر مناسبی برای این موضوع وجود ندارد و مسئولان به این امر بی توجه هستند.

  به نظر شما مهم ترین موانع ومشکلاتی که دانشجویان با آن رو به رو هستند چیست؟

  دانشجویان با این انگیزه وارد دانشگاه می‌شوند تا با علم آموزی و کسب مهارت‌های لازم در رشته مورد نظرشان با آمادگی وارد بازار کار شوند اما متاسفانه بستر مناسب برای دانشجویان ما فراهم نیست و دانشجو بعد از فارغ‌التحصیلی نمی تواند در رشته مورد نظر خود مشغول به کار شود و مجبور است به کار دیگری که در آن تبحر ندارد مشغول شود و یا سالها در انتظار شغل مربوط به رشته تحصیلی خود بیکار باشد .

  انتهای پیام/

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز



  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">