ندای البرز
دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۷:۲۷ 2018 Mar 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 7399
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۹
 •   
  طیب نیا در جمع خبرنگاران:
  وزیر اقتصاد گفت: ۲۲ میلیارد دلار به عنوان وثیقه تامین مالی خارجی در کشور چین داریم که اگر تحریم‌ها نیز برطرف شود این وجه قابلیت استفاده ندارد.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز،علی طیب‌نیا در حاشیه نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بخش زیادی از پول‌های بلوکه شده ایران قبلا هزینه شده گفت: وجوه قابل استفاده از پول‌‌های بلوکه شده ایران کمتر از ۳۰ میلیارد دلار است.

  وی افزود: با ورود نفت ایران به بازار قیمت‌ها افزایش نمی‌یابد اما ما باید سهم خود را در بازار به دست آوریم و به سطح گذشته برسانیم.

  وی خاطرنشان کرد: با ورود ایران به بازار کشورهایی که سهم ایران را تصاحب کرده‌اند مجبور به بازگرداندن سهم ایران هستند.

  این مقام مسئول گفت: اتفاقاتی که در بازار نفت خواهد افتاد کوتاه مدت بوده و قطعا درآمدهای ما افزایش می‌یابد و امکان دسترسی به منابع جدید خواهیم داشت و در نهایت وضعیت اقتصادی ایران بهبود معناداری خواهد داشت.

  وی اظهار داشت: سطوح درآمدی مختلف در قانون بودجه دیده شده است.

  وزیر اقتصاد و امور دارایی اضافه کرد: ۲۲ میلیارد دلار به عنوان وثیقه تامین مالی خارجی در کشور چین داریم که اگر تحریم‌ها نیز برطرف شود این وجه قابلیت استفاده ندارد.

  طیب‌نیا تصریح کرد: بخشی از منابع ما نیز در دولت گذشته در اختیار برخی از شرکتها مانند شرکت ملی نفت ایران قرار گرفت و صرف پروژه‌ها شد که این مبلغ، رقم بزرگی بود و این پول در واقع هزینه شده است.

  وی تاکید کرد: درست است که این حساب به عنوان طلب بانک مرکزی از شرکت ملی نفت ایران نوشته خواهد شد اما جزو دارایی‌های کشور به حساب می‌آید و عملا وجوهی نیست که قابلیت استفاده داشته باشد.

  وزیر اقتصاد و امور دارایی در پایان گفت: وجوهی که قابلیت استفاده توسط بانک مرکزی و دولت دارد کمتر از ۳۰ میلیارد دلار است.

  منبع: تسنیم

  انتهای پیام

  مطالب مرتبط با موضوع :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">