ندای البرز
چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ - - ساعت ۲۰:۳۷ 2018 Mar 24
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 3075
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۲۳:۰۴
 •   
  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز:
  امیر جلالی در جلسه کارکنان دستگاه قضایی شهرستان البرز گفت: تعداد پرونده هاي رسيدگي شده در دادسراي عمومي و انقلاب البرز،تا 24 اسفند ماه 93، بالغ بر 10 هزار و 673 فقره بوده که در مدت مشابه سال گذشته، قريب به 5.8درصد كاهش داشته است.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، امیر جلالی در جلسه کارکنان دستگاه قضایی شهرستان البرز، با تبریک  فرا رسیدن  سال جدید که معطر به عطرفاطمی (س) است،  گزارشی از عملکرد مجموعه دادستانی شهرستان را ارائه نمود.

  جلالی افزود: خوشبختانه در سال ۹۳، جرایم خشن و مخل امنیت عمومی به گونه ایی تحت کنترل در آمدند که دراین سال، هیچ قتل عمدی یا سرقت مسلحانه ای در حوزه قضایی البرز به وقوع نپیوست و سایر جرایم خشن نظیر تجاوز به عنف ، آدم ربایی و  سرقت منازل و غیره نیز در مقایسه با سنوات گذشته کاهش چشمگیری داشتند .

  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان البرز بیان کرد: اگر چه لازم است عملکرد مراجع  قضایی در زندگی و  احساس امنیت مردم متبلور شود، ولی آمار عملکردی دستگاه قضایی، امروز یکی از شاخصه های سنجش واحدهای قضایی شده است  و ادامه داد: دادسرای عمومی و انقلاب البرز در زمینه های کنترل ورودی پرونده به دادسرا، افزایش تعداد پرونده های مختومه (افزایش تعداد پرونده های رسیدگی و منتهی به قرار نهایی شده)؛  کاهش پرونده های فدیمی ( خاصه پرونده های قبل از سال ۹۲) و نیز کاهش میانگین زمان رسیدگی و افزایش امتیاز عملکردی شعب در سال ۹۳ از وضعیت مطلوب و قابل دفاعی برخوردار است.

  این مقام قضایی، تعداد پرونده های رسیدگی شده تا ۲۴ اسفند ماه ۹۳ دادسرای عمومی و انقلاب البرز را بالغ بر ۱۰ هزار و ۶۷۳  فقره اعلام  کرد و اظهار داشت: تعداد پرونده های رسیدگی شده در مدت مشابه سال گذشته ۱۱هزار و ۳۳ فقره بوده که قریب به ۵٫۸ درصدکاهش داشته و این درحالی است که رشد جرایم و افزایش پرونده های قضایی در هرسال امری طبیعی و پذیرفتنی بوده و دادسرای عمومی و انقلاب البرز توانسته با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه موفق به کنترل و کاهش جرایم شود.

  جلالی در ادامه به تشریح نمونه ای از اقدامات قضایی در حوزه جرایم خاص پرداخت و اشاره کرد: دادستانی البرز چه در گفتار و چه درمقام عمل ثابت نموده که به هیچ وجه با جرایم خاص و خشن با مسامحه و اغماض برخورد نخواهد کرد.

  جلالی ابراز امیدواری کرد امسال نیز همچون سال گذشته فضای عمومی شهرستان ، آرام و خالی از تنش باشد و به کلیه عواملی که قصد ایجاد هر نوع تحرکاتی به قصد برهم زدن نظم و امنیت عمومی داشته باشند هشدار جدی داد که عوامل انتظامی و امنیتی اوضاع را به خوبی رصد می نمایند و درصورت وصول گزارشی از موضوعات یاد شده ، دستگاه قضایی برای متخلفین اشد مجازات قانونی را درنظر خواهد گرفت.

  رئیس دادسرای شهرستان البرزاز همه مردم خواست چنانچه در ایام نوروز به مسافرت می روند یا به هردلیلی منزل خود را ترک می کنند ، هشدارهای پلیسی در خصوص حفظ و مراقبت از منازل و اموال خود را جدی بگیرند و از مسئولین ادارات نیز خواست تا با اهتمام و دقت لازم در حفظ و حراست از ابنیه و اموال و اسناد دولتی کوشا باشند.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">