ندای البرز
یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵ - - ساعت ۰۷:۳۷ 2018 Aug 17
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 18784
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۱
 •   
  دادستان قزوین عنوان کرد:
  دادستان قزوین با اشاره به پلمپ 15 واحد توزیع‌کننده البسه نامتعارف در استان بیان کرد: ما قاطعانه به دنبال اجرای قانون هستیم و در این مسیر برای حفظ امنیت اخلاقی و فرهنگی مردم قزوین به صورت قانونی با متخلفان برخورد خواهیم کرد.

  دادستان قزوین با اشاره به پلمپ ۱۵ واحد توزیع‌کننده البسه نامتعارف در استان بیان کرد: ما قاطعانه به دنبال اجرای قانون هستیم و در این مسیر برای حفظ امنیت اخلاقی و فرهنگی مردم قزوین به صورت قانونی با متخلفان برخورد خواهیم کرد.

   

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای البرز حجت الاسلام صادقی نیارکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، درباره برخورد قانونی دادستانی قزوین با توزیع کنندگان البسه نامتعارف در استان اظهار کرد: در راستای عمل به امر به معروف و نهی از منکر و مقابله با ترویج کنندگان بدپوششی و بی عفتی در جامعه برخورد با هنجارشکنان در دستور کار دادستانی قزوین قرار دارد.
  وی در ادامه افزود: خوشبختانه مردم شهیدپرور و انقلابی استان قزوین نیز اعتراض‌های خود را از طریق سمن‌های مردمی به ما منتقل کردند و خواستار ورود مسئولان قضایی و انتظامی در برخورد با توزیع و تولیدکنندگان مانتوهای جلوباز و پوشاک نامتعارف شدند.
  دادستان قزوین اذعان کرد: در راستای مقابله با هجارشکنی در سطح استان با دستور مستقیم مبنی بر اجرای طرح پوشاک و البسه نامتعارف از طریق پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان قزوین ۳۱۷ واحد صنفی پوشاک در قزوین مورد بازرسی قرار گرفت که ۲۴ واحد از این اصناف تعهد کتبی، ۱۱۶ مورد تذکر و توجیه انتظامی و ۱۵ واحد هم پلمپ شدند و البسه آنها کشف و ضبط شدند.
  وی ادامه داد: متاسفانه هم اکنون از طریق قاچاق، بیشترین ورود پوشاک قاچاق را به کشور شاهد هستیم که اکثر آنها با فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی ما مطابقت ندارد و ترویج دهنده فرهنگ غربی و بدپوششی در کشور است.
  این مسئول تصریح کرد: ما قاطعانه به دنبال اجرای قانون هستیم و در این مسیر برای حفظ امنیت اخلاقی و فرهنگی مردم قزوین به صورت قانونی با متخلفان برخورد خواهیم کرد.
  وی با اعلام حمایت از زحمات کلیه نیروهای دخیل در این طرح از فرماندهی انتظامی استان، رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی و ریاست اداره نظارت بر اماکن عمومی و نیروهای تحت امر آنان تقدیر و تشکر کرد.
  صادقی نیارکی گفت: تولیدکنندگان و استفاده کنندگان مانتوهای باز و شلوارهای پاره مروجان اصلی بی حیایی هستند و وظیفه خود می‌دانیم که با اینگونه مظاهر شرم آور مقابله و برخورد کنیم.
  وی با ابراز نگرانی از شیوع تاسف آور مدل جدیدی از پوشش زنان و دختران در شهر از برخورد شدید با تولید کنندگان، توزیع کنندگان و استفاده کنندگان از آنها خبر داد.
  صادقی نیارکی با بیان اینکه اسلام دین بی بند و باری و بی حجابی نیست، دین حجاب، پوشش، حفظ حریم و حرمت انسان ها است، اظهار داشت: فلسفه حجاب و پوشش مناسب برای بانوان این است که از رواج فساد و فحشا در جامعه جلوگیری شود و خداوند متعال به دفعات در قرآن به زنان توصیه و تاکید کرده تا زیورها و زیبایی‌های خود را از نامحرم بپوشانند، اما متاسفانه همان بلا و مصیبتی که غربی‌ها گرفتار آن هستند گریبانگیر جامعه ما نیز شده و زن ایرانی که می‌بایست به دنبال مدل و الگوی قرآنی باشد از حجاب اصیل ایرانی و اسلامی که همان چادر است فاصله گرفته است.
  این مقام قضایی با انتقاد از وضعیت بدحجابی و بی حیایی شدت گرفته در جامعه گفت: بعضی از افراد در جامعه هستند که می‌خواهند بی قید و بند باشند و اصلا و ابدا به این فکر نمی‌کنند که در چه جامعه و کشوری زندگی می کنند و مصلحت خود را نمی‌دانند.
  وی بیان کرد: چرا باید زن ایرانی این اجازه را بدهد تا بواسطه پوشش نامناسب و زننده به حریم خصوصی اش تجاوز نمایند و برایش ایجاد مزاحمت صورت بگیرد و احدی نباید این اجازه را به خود بدهد که به حریم خصوصی دیگران تجاوز یا اهانتی نماید.
  این مسئول افزود: افرادی که بدون پوشش اسلامی در شهر ظاهر می‌شوند، تصور می‌کنند باید راحت باشند؛ اما نمی‌دانند که چه طور با این به اصطلاح راحتی آسایس و امنیت دیگران را مختل کرده اند این افراد باید متوجه باشند در جامعه ای که کوچه پس کوچه‌هایش به نام شهیدان مزین و منقش است دیگری جایی برای بی حیایی وجود ندارد.
  وی اظهار داشت: تولیدکنندگان و فروشندگانی که براساس الگوهای غربی و من درآوردی طراحی وعمل می‌کنند و باعث بی حیایی و بی حجابی در جامعه می‌شوند در انتظار برخورد بدون اغماض دستگاه قضایی باشند.
  دادستان قزوین تاکید کرد: طی دستورات جداگانه به ضابطین قضایی خواستار برخورد جدی با تولیدی‌ها و فروشندگان متخلف که مبادرت به تولید و فروش انواع مختلف مانتوهای جلف و زننده از قبیل، جلو باز بدون دکمه، نازک و بدن نما و شلوارهای پاره می‌کنند، شده ایم چرا که اینها مروجان اصلی بی حیایی هستند.
  وی تصریح کرد: مسئولان باید تلاش کنند تا الگوهای دینی مطابق با آموزه‌های تربیتی اسلامی را در جامعه ترویج دهند، در غیر اینصورت شاهد الگوهای غلط غربی و من درآوردی در سطح شهر و کشورمان هستیم.
  این مقام قضایی با تقدیر و تشکر از اقدامات بنیاد عفاف و حجاب در قزوین عنوان داشت: انتظار ما از شهروندان این است که در ابتدا خود به وسیله امر به معروف و نهی از منکر وارد عمل شوند تا دیگر شاهد چنین موارد مشمئز کننده در جامعه نباشیم در غیر اینصورت دستگاه قضایی توسط نیروهای خدوم انتظامی بویژه پلیس اطلاعات و امنیت عمومی و اداره نظارت بر اماکن عمومی به وظیفه خود عمل و به برخورد مداوم خویش با اینگونه افراد ادامه خواهد داد.
  منبع صبح قزوین
  انتهای پیام
  مطالب مرتبط با موضوع :
  برچسب ها :
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">