ندای البرز
یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - - ساعت ۰۷:۳۰ 2018 Feb 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 16869
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۴
 •   
  رئیس کمیسیون اصل 90 خبر داد
  رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از بازگشت 40 میلیارد ریال از حقوق‌های نامتعارف به خزانه دولت خبر داد و گفت: استرداد حقوق‌های نامتعارف ادامه دارد.
  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، داوود محمدی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: موضوع حقوق‌های نجومی نباید سبب زیر سؤال بردن مدیریت خدوم در کشور شود.

  وی افزود: افراد معدودی هستند که حقوق‌های نجومی دریافت کرده‌اند؛ گرچه در نظام اسلامی وجود حتی یک مورد از چنین حقوق‌هایی زیاد است و نباید داشته باشیم.

  نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رؤسای قوای سه‌گانه بر برخورد با حقوق‌هایی نجومی افراد که تعدادشان کمتر از یک درصد است، تأکید دارند.

  محمدی اضافه کرد: رئیس جمهور مأموریت بررسی حقوق‌های نجومی را به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس سپرده که نیاز به کار کارشناسی و فشرده‌ای دارد.

  وی خاطرنشان کرد: جلسات و نشست‌های فشرده‌ای طی دو ماه اخیر و هفته گذشته برای بررسی حقوق‌های نجومی با بازرسی کل کشور و کارشناسان آن، دیوان محاسبات کشور و کارشناسان آن، سازمان حسابرسی و مرکز پژوهش‌های مجلس برگزار شده است.

  رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حاصل جلسات کمیسیون اصل ۹۰ مجلس این بود که طرح قانون ۱۱ ماده‌ای با یک فوریت مطرح شد که دولت نیز در این زمینه بنا دارد لایحه‌ای تقدیم مجلس کند که برخی در مجلس طرح آوردند.

  محمدی افزود: قانون ۱۱ ماده‌ای مقرر شده در قالب طرح یک فوریتی در مجلس مورد بررسی قرار گیرد و در کمیسیون‌های تخصصی مجلس بر روی آن کار شده و چکش‌کاری شود تا به صورت یک قانون خوب، حقوق‌های نامتعارف ساماندهی شود.

  وی اضافه کرد: حقوق‌های نامتعارف باید به صندوق بیت‌المال باز گردانده شود که با همکاری دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور این موضوع پیگیری و تا پایان استرداد حقوق‌های نجومی ادامه دارد.

  نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: سقف حقوق‌های نجومی تعداد ۹۵۰ نفری که اعلام شده، از ۳۰ میلیون ریال تا ۵۰۰ میلیون ریال است.

  محمدی ادامه داد: تعداد افرادی که حقوق‌های نجومی بالای ۵۰۰ میلیون ریال دارند، انگشت‌شمار است.

  منبع: فارس
  انتهای پیام
  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">