ندای البرز
چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - - ساعت ۱۸:۵۴ 2018 Apr 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 9331
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۹:۲۱
 •   
  مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان قزوین عنوان کرد:
  مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان قزوین در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان البرز گفت: از سال 86 تا کنون فقط 30 کتابخانه به مجموع کتابخانه های استان قزوین افزوده شده است که مبیّن غفلت و عدم توجه لازم به موضوع توسعه کتابخانه در استان است.

  به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی ندای البرز، مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان قزوین در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان البرز، ضمن تسلیت ایّام سوگواری شهادت امام حسین(ع)  گفت: عظمت جمهوری اسلامی ایران و جهان تشییع به واسطه  جوشش و زایا بودن خون اباعبد الله الحسین(ع) بوده که ثمره ی آن فرهنگ زندگی باعزت و ظلم ستیزی است.

  رمضانی افزود: به برکت شجره طیبه اهل بیت(ع)، محبت مردم به امام حسین(ع) روز به روز بیشتر می شود که امیدواریم  بتوانیم از این حادثه عظیم فرهنگی، بهره لازم را ببریم.

  وی ادامه داد: هم اکنون ۵۷ هزار نفر در ۵۲ کتابخانه سطح استان قزوین عضو هستند که نشانگر استقبال خوب مردم از کتابخانه و کتابخوانی است و  بیان داشت: استان قزوین در موضوع سرانه عضویت کتابخانه ها مقام دوم کشور را از آن خود نموده است، اما  در مقایسه شاخصه های کیفی با سایر استانها؛ در جایگاه بیستم  قرار گرفته که رتبه استان در میزان متراژ کتابخانه ها رتبه چهارم و در تعداد صندلی های موجود رتبه پنجم کشور است.

  این مقام مسئول عنوان کرد: از سال ۸۶ تا کنون فقط ۳۰ کتابخانه به مجموع کتابخانه های استان قزوین افزوده شده است که مبیّن غفلت و عدم توجه لازم به موضوع توسعه کتابخانه در استان است.

  مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان قزوین با اشاره به اهمیّت ساخت کتابخانه در شهر بیدستان عنوان کرد: با توجه به تراکم جمعیّتی بالای شهر بیدستان و عدم اجرای اقدامات اساسی فرهنگی در این شهر، لازم است تا با تخصیص اعتبار از محل ماده ۱۸۰ ، عملیات اجرایی ساخت کتابخانه دراین شهر انجام شود.

  وی  ضمن بیان مشکلات موجود در بخش تأمین اعتبارات بیان داشت: مکاتبات لازم با اداره اوقاف و امورخیریّه انجام شده  تا موضوع تملک زمین نیز برای ساخت کتابخانه  برطرف شود.

  رمضانی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: پراکندگی کتابخانه در نقاط مختلف شهر الوند مطلوب نیست و با توجه به تأکیدات جدی فرماندار شهرستان البرز مبنی بر تجهیز و توجه به کتابخانه مسجد جامع رسول اکرم(ص)، تجهیز این کتابخانه نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

  وی خاطر نشان کرد: توسعه همه جانبه در حوزه مسائل فرهنگی زمانی محقق خواهد شد که مشارکت همه جانبه مردم و مسئولان را به همراه داشته باشد و عنوان کرد: متأسفانه علی رغم همکاری خوب بیشتر شهرداریهای شهرستان البرز درخصوص پرداخت مطالبات  کتابخانه های عمومی ، حمایت مناسب و اقدام مثبتی از سوی شهرداری الوند به عمل نیامده و هزینه امورات جاری کتابخانه های الوند از منابع دریافتی سایر شهرها تأمین می شود.

  رمضانی با بیان راه کارهای پبش بینی شده قانونی برای وصول مطالبات کتابخانه ها  تصریح کرد: رویکرد ما همراهی و تعامل با شهرداران است، اما باید کلیّه اقدامات مربوط به کتابخوانی از طریق نهاد کتابخانه های عمومی انجام شود.

  مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان قزوین با بیان اینکه نوسازی و به سازی سیستم گرمایشی تمامی کتابخانه های شهرستان البرز در دستور کار قرار گرفته است، افزود: همت خوب مجموعه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان نوید بخش تحولات خوب در حوزه مطالعه، فرهنگ و کتابخوانی است.

  گفتنی است، در خاتمه جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان البرز، رمضانی با اهداء لوح تقدیر صادر شده از سوی دبیرکل نهادکتابخانه های عمومی کشور، از زحمات و همکاری مهندس حسن پور فرماندار شهرستان البرزدر ترغیب به مطالعه و تقویت بنیه علمی جامعه تجلیل کرد.

  انتهای پیام

   

   

   

   

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">