ندای البرز
یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - - ساعت ۰۰:۴۵ 2018 Mar 19
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 18654
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲
 •   
  رئیس کل بانک مرکزی:
  رئیس کل بانک مرکزی ایران گفت: به منظور کمک به تولید، اشتغال و رونق اقتصادی تاکنون ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات در طرح سامانه بهین یاب پرداخت شده است.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی امروز( شنبه) در سفر به قزوین و در بازدید از چند واحد صنعتی راکد و مشکل دار استان قزوین در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با اجرای طرح سامانه بهین یاب گام اساسی برای حل مشکلات واحدهای تولیدی و کمک به اشتغال کشور برداشته شده است.

  وی افزود: کمک به راه اندازی واحدهای راکد و متوقف شده و واحدهایی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد و نیز واحدهای کوچک و متوسط از رویکردهای دولت است که با جدیت پیگیری می شود.
  سیف تصریح کرد: طرح بهین یاب در راستای اقتصاد مقاومتی و فعال کردن ظرفیت های موجود در بخش صنعت و کشاورزی عملیاتی شده است و با تشکیل جلسات مستمر وضعیت عملیاتی شدن طرح ها و کمک های دولتی پیگیری می شود.
  این مسئول یادآور شد: امروز در بازدید از مجتمع بزرگ گوشت زیاران که بیش از ده سال است تعطیل شده، با ظرفیت های قابل توجه این مجموعه آشنا شدیم و آمادگی داریم برای فعال شدن و بازگشت به چرخه تولید اعتبارات لازم را تامین کنیم.
  وی بیان کرد: مجموعه زیاران قادر است بخش مهمی از نیاز گوشتی کشور را تامین کند و در راستای فعال کردن این گونه واحدها امیدواریم اعتبارات مورد نیاز درخواستی آن را فراهم کنیم.
  سیف افزود: این مجموعه با تولید ۲۲ هزار تن گوشت در سال و ظرفیت ۴۹۰ هزار راس دام سبک و سنگین با اشتغال زایی بیش از ۷۰۰ نفر می تواند در اقتصاد کشور نیز نقش مهم ایفا کند. لذا احیا، بازسازی و فعال شدن آن در اولویت قرار خواهد گرفت.
  رئیس کل بانک مرکزی کشور اظهار داشت: در جلسه امروز ستاد اقتصاد مقاومتی استان قزوین وضعیت سامانه بهین یاب این استان را بررسی و ارزیابی خواهیم کرد و برای تسریع در پرداخت های درخواست های اعلام شده پیگیری و اقدام لازم را انجام خواهیم داد.
  منبع: صبح قزوین
  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">