ندای البرز
دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ - - ساعت ۰۵:۳۸ 2018 Apr 20
سرخط خبرها :

 • کد مطلب : 8328
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۵
 •   
  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین خبر داد:
  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین در جلسه ستاد جهیزیّه شهرستان البرز اظهارداشت: در حال حاضر، 660 پرونده جهیزیه در نوبت دریافت جهیزیه قرار دارند.

  به گزارش پایگاه خبری،تحلیلی ندای البرز، جلسه ستاد جهیزیّه شهرستان البرز  با حضور صفری مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین، حسن پور فرماندار البرز، حجت الاسلام طهماسبی امام جمعه الوند، کشاورز سیاهپوش مسئول کمیته امداد و بخشداران شهرستان البرز در محل دفتر امام جمعه الوند برگزار شد.

  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین در این جلسه، ازدواج را وسیله ایی برای مصونیّت از گناه دانست و افزود: ازدواج یکی از محبوب ترین بنیان ها در دین مبین اسلام است که در آموزه های دینی ما نیز بر آن تأکید فراوان شده و با ازدواج آگاهانه می توان به شکل گیری و تحکیم این بنیان کمک کرد.

  صفری افزود: عدم توجه به ازدواج در مجامع غربی موجب تزلزل بنیان خانواده و افزایش انحرافات اخلاقی شده است و بر اساس آمار های رسمی موجود، میزان طلاق در کشور مان در وضعیّت نگران کننده ایی وجود دارد که به همراه خود آسیب های فراوانی را در بخش های مختلف جامعه به همراه خواهد داشت.

  وی ادامه داد: اعتقادات دینی، ساده زیستی و برنامه های مشاوره ای کمیته امداد موجب شده تا مددجویان امداد زندگی مشترک خود را آغاز و از پایداری بیشتری برخوردار باشند به طوری که میزان طلاق در میان مددجویان امداد بسیار اندک است.

  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی (ره) به دنبال افزایش ازدواج آگاهانه، ساده و پایدار دینی با رویکرد حرکت به سمت سبک زندگی دینی و اسلامی است.

  صفری عنوان کرد: در حال حاضر بیش از پنج هزار دختر واجد شرایط ازدواج در مجموعه خانواده های تحت حمایت امداد استان قزوین وجود دارد که تنها در سال گذشته ۹۲۹ مورد کمک هزینه ازدواج به نیازمندان پرداخت شده است.

  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین اظهارداشت: علی رقم وجود اعتبارات دولتی و کمک های مردمی شریف، هزینه های فعلی پاسخگوی نیازهای موجود نیست به صورتی که در حال حاضر، ۶۶۰ پرونده جهیزیه در نوبت دریافت جهیزیه قرار دارند.
  این مقام مسئول اذعان داشت: با توجه به اعتبارات موجود، کمیته امداد حداکثر قادر به پرداخت ۲۰ تا ۳۰ میلیون ریال به عنوان کمک هزینه جهیزیه است که این رقم برای تأمین اقلام اولیّه زندگی بسیار ناچیز است.
  صفری یادآورشد: طی پنج ماهه نخست سال جاری در شهرستان البرز ۴۴ مورد جهیزیه مددجویی، هشت مورد جهیزیه موردی و ۱۴ مورد هدیه ازدواج تأمین شده و در تلاشم تا مشارکت های مردم نیکوکار و خیّران عزیز را بیش از پیش به سمت تأمین کمک هزینه های ازدواج مددجویان سوق دهیم.

  2015_09_21_08_48_16_13935

  حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی امام جمعه شهر الوند در ادامه این جلسه ضمن تبیین اهمیّت ازدواج برای رسیدن به آرامش روحی و روانی، پرداخت کمک هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج از سوی کمیته امداد را اقدامی بزرگ و ارزشمند دانست و ابراز داشت: پیگیری موضوع ازدواج در امداد اقدامی در خور تحسین است که باید همه به رسم همدلی و همزبانی،در این اقدام بزرگ کمیته امداد مشارکت نموده  و برای تحقق اهداف آن کمک کنند.

  امام جمعه الوند احصاء نیاز افراد برای تأمین جهیزیه را ضروری دانست و بر اجرایی شدن سیاست ها و برنامه های تصویب شده در ستاد جهیزیّه شهرستان البرز تأکید کرد.

  انتهای پیام

  

  خبرنامه ندای البرز  جذب خبرنگار تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز تبلیغات در ندای البرز پایگاه خبری،تحلیلی صبح قزوین src="http://static-cdn.anetwork.ir/showad/pub.js">